Home News Wiosna kwiecień w Madrycie (z burzą meteorologiczną w weekend)

Wiosna kwiecień w Madrycie (z burzą meteorologiczną w weekend)

0
Wiosna kwiecień w Madrycie (z burzą meteorologiczną w weekend)

Kwiecień rozpoczyna się we Wspólnocie Madrytu pragnieniem pozostawienia za sobą deszczów i złej pogody Wielkiego Tygodnia. Tak więc prognoza Państwowej Agencji Meteorologicznej (Aemet) w regionie na najbliższą środę wskazuje nowy wzrost temperatur oraz możliwe słabe i rozproszone deszcze w pierwszej połowie dnia na skrajnym południowym zachodzie.

Zatem niebo pozostanie zakryte, chociaż po południu będzie wykazywało tendencję do występowania okresów chmur ewoluujących i okresów chmur wysokich. Ponadto Aemet spodziewa się również możliwych porannych mgieł i zamgleń w niektórych częściach Sierra. W ciągu dnia wiatr będzie wiał słabo, z południowego zachodu, a pod koniec dnia będzie zmienny.

Termometry będą się wahać pomiędzy 9°C i 18°C ​​w Madrycie; 8°C i 19°C w Alcalá de Henares; 8°C i 19°C w Aranjuez; 8°C i 17°C w Navalcarnero; 8°C i 18°C ​​w Getafe oraz 3°C i 16°C w Collado Villalba.

Dobra pogoda nabierze tempa w ciągu najbliższych kilku dni, gdy pożegnamy się z deszczami, które spowodował sztorm Nelson. Zła pogoda w stolicy w okresie od 23 marca do 1 kwietnia, w którym spadła 40 litrów na metr kwadratowyczyli dwukrotnie więcej niż zwykle w przeciętnym marcu. Dzięki temu trzynaście zbiorników zarządzanych przez Canal de Isabel II rozpoczęło miesiąc kwiecień z wykorzystaniem 88,5% swojej maksymalnej pojemności, gromadząc 835,2 hektometry sześcienne, czyli o prawie 20 punktów więcej niż zarejestrowano zaledwie rok temu. zgromadziło 648,5 hektometrów sześciennych i osiągnęło poziom 68,7%.

Podsumowując, patrząc na weekend, należy spodziewać się zachmurzenia, choć nie burz. W przeciwnym razie temperatury nadal będą wiosenne i wyniosą około 23 stopni.

source