Home News Walka o uratowanie kufla piwa. Brytyjscy naukowcy próbują wyhodować chmiel, który przetrwa zmiany klimatyczne

Walka o uratowanie kufla piwa. Brytyjscy naukowcy próbują wyhodować chmiel, który przetrwa zmiany klimatyczne

0
Walka o uratowanie kufla piwa.  Brytyjscy naukowcy próbują wyhodować chmiel, który przetrwa zmiany klimatyczne

S zagrażają stopniowe zmiany klimatyczne, typowy brytyjski kufel piwa piwo „krawędź dzwonu”, według BBC News. Naukowcy próbują znaleźć sposoby, aby pomóc branży piwowarskiej w kraju.

Chmiel piwo łączy swój typowy ostry smak, ale rośliny chmielu nie wspominając już o wysokich temperaturach i suszy, czyli warunkach, które wraz z postępem zmian klimatycznych w ostatnich dziesięcioleciach zamrożą, w związku z czym produkcja chmielu będzie z roku na rok spadać.

Odizoluj badaczy w Kent geny chmielu w nadziei, że uda im się wyhodować nowy wariant odporny na ocieplający się klimat. Chce wyprodukować nowy wariant o intensywnym śladzie smakowym, który staje się obecnie coraz bardziej popularny.

„Bez tego brytyjski kufel piwa po prostu stopniowo zniknie” – mówi Danielle Whelanov z browaru Shepherd Neame. „Ostatecznie nie będzie nam już dość piwa i stracimy całą kulturę związaną z tym procesem” – powiedział Whelanov.

Cieplejsze i bardziej suche warunki mają wpływ na charakterystyczną jakość owoców chmielu i istnieją obawy, że problem będzie się pogłębiał w miarę postępu globalnego ocieplenia.

„Zmiany klimatyczne wywierają na nas duży wpływ” – powiedział Eddie Gadd, główny piwowar w browarze Ramsgate. „Kupuję dużo chmielu w Kent i przez ostatnie dziesięć, dwanaście lat widziałem na własne oczy, jak plony spadają i rosną. To jest jak pasmo górskie. Rolnicy uprawiający chmiel to czują i szukają genu, który jest odporna na suszę i upały, jakie będą miały w przyszłości, będę niezwykła” – pomyślała brytyjska słodka.

Susza wpływająca na produkcję chmielu jest problemem w całej Europie. Opublikowana w zeszłym roku analiza wykazała, że ​​na terenach, na których tradycyjnie uprawia się chmiel, jego ogólna liczba spadła o 20 proc.

Doktor Helena Cockertonov z Uniwersytetu w Kent współpracuje przy nowych badaniach. Analizuje genetykę setek różnych rodzajów chmielu. Cockertonov stara się znaleźć w roślinach geny odporne na suszę i będzie próbował połączyć je z chmielem, z którego produkuje się piwo. W ten sposób naukowiec spróbuje określić geny, które nadają piwu specyficzny smak. Część z nich jest w pierwszej fazie, inne mogą stopniowo pić ludzi do smaku w ciągu pięciu lat. Na przykład popularnym trendem jest „ciepły” smak piwa.

Browarnicy chcą chmielu o określonym smaku, który jest preferowany przez spoilery, a rolnicy chcą, aby rośliny zbierały regularnie nawet podczas suszy. Naszym celem jest zatem dostarczenie obu stronom informacji, jak najlepiej to osiągnąć, powiedział Cockertonow.

Doktor Cockerton współpracuje z Klarą Hajduovą, hodowczynią chmielu z brytyjskich gospodarstw chmielowych firmy Wye Hops. Hajduov hoduje nowe odmiany genetyczne chmielu i obserwuje, jak długo rosną na polu. „Jestem bardzo optymistyczna” – powiedziała BBC News.

Następnie najdłuższy ze wszystkich testów dr Hajduov udaje się do piwowara Eddiego Gadda, aby uwarzył piwo z doskonałego eksperymentalnego chmielu. „To dla mnie wspaniały początek. Dziesięć lat temu nie wierzyłem, że w naszym klimacie będzie możliwa uprawa chmielu o intensywnym smaku. Ale teraz widzę, że jesteśmy do tego zdolni” – powiedział BBC mistrz słodowni. .

Projekt jest częścią całego funduszu badawczego finansowanego przez brytyjski Departament Środowiska, jego celem jest zabezpieczenie przyszłości produkcji żywności w Wielkiej Brytanii w dobie postępujących zmian klimatycznych.

source