Home News W tym tygodniu miejska szkoła gobelinów Alto Lizo de San Lorenzo otworzy swoje podwoje dla publiczności

W tym tygodniu miejska szkoła gobelinów Alto Lizo de San Lorenzo otworzy swoje podwoje dla publiczności

0
W tym tygodniu miejska szkoła gobelinów Alto Lizo de San Lorenzo otworzy swoje podwoje dla publiczności

Miejska Szkoła Tkaniny Alto Lizo w San Lorenzo de El Escorial weźmie udział w Europejskich Dniach Rzemiosła, które obchodzone są w dniach 2-7 kwietnia, otwierając swoje drzwi dla publiczności, aby pokazać prace wykonane przez swoich studentów. Celem tych dni jest „przybliżenie społeczeństwu tajników pracy wszelkiego rodzaju rzemiosł rzemieślniczych, upowszechnianie ich ogromnego bogactwa i wyjątkowości przez cały tydzień” – wskazała Rada Miejska.

Znajduje się pod adresem Juan de Toledo 27, szkoła gobelinów Alto Lizo, Została założona w 1986 roku, aby odzyskać tradycyjne hiszpańskie rzemiosło tekstylne z projektami krajobrazu ze środowiska i reprodukcją dzieł uznanych artystów. Studenci mają sześć godzin zajęć tygodniowo, od października do czerwca, a na każdy gobelin pracują co najmniej dwa kursy. Obecnie funkcjonuje 21 krosien stałych i 6 przenośnych.

Ta szkoła Jest to jeden z niewielu ośrodków szkoleniowych w zakresie tkania wysokich żywopłotów w Hiszpanii, pod względem klasycznego, realistycznego stylu. i został wyróżniony przez Izbę Handlowo-Przemysłową w Madrycie Wyróżnieniem dla Tradycyjnego Rzemieślnika Madrytu w 1994 r. Oprócz tych dni otwartych z okazji Europejskie Dni Rzemiosłaprace szkoły można oglądać na tradycyjnej wystawie kończącej rok szkolny w Domu Kultury.

source