Home News Tylko determinacja Ukraińców lub błędy Rosjan mogą odwrócić sytuację. Na Ukrainie linia frontu jest zagrożona załamaniem

Tylko determinacja Ukraińców lub błędy Rosjan mogą odwrócić sytuację. Na Ukrainie linia frontu jest zagrożona załamaniem

0
Tylko determinacja Ukraińców lub błędy Rosjan mogą odwrócić sytuację.  Na Ukrainie linia frontu jest zagrożona załamaniem

Na linia frontu Ukrainy jest zagrożona załamaniem praktycznie wszędzie tam, gdzie generałowie Rut zdecydują się zaatakować, a perspektywy z ukraińskiego punktu widzenia są ponure – napisała gazeta Polityka, w którym nawiązano do anonimowego wysokiego rangą urzędnika armii ukraińskiej. Według nich poważna porażka ukraińskich sił zbrojnych nie wymagała nawet zgody na kolejny pakiet amerykańskiej pomocy w wysokości ponad 60 miliardów dolarów (około 1,4 biliona koron), o który Ukraina zabiegała od kilku lat. miesiące.

Rosjanie prawdopodobnie będą w stanie przedrzeć się przez linię frontu i spowodować jego zawalenie się w niektórych miejscach, twierdzi gazeta, cytując swoje źródło. Według niego nie można jeszcze przewidzieć, na którym froncie, idąc od Sum i Charkowa na północy i Odessy na południu, Rosjanie dokonają próby przełamania.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wkrótce ostrzegł, że Ukraińcy będą musieli powoli się wycofywać i że nawet duże ukraińskie miasta mogą wpaść w ręce Rosji, jeśli Kongres USA wkrótce nie zatwierdzi obiecanego pakietu pomocowego.

Limity hamulców produkcji broni zewnętrznej dla dostaw vr. Nadchodzą jednak zmiany w Czeskim Banku Eksportowym

28. 3. 2024 ▪ 5 minut. dziesięć

Ale nawet pomoc amerykańska nie musiałaby kosztować, uważają ukraińscy przedstawiciele wojskowi. W tej chwili nic nie jest w stanie pomóc Ukrainie, ponieważ nie ma dziś dostępnych technologii, które mogłyby zrekompensować dużą masę wojsk, którą prawdopodobnie Rosja w nas rzuci. Nie mamy takiej technologii i Zachód też nie ma jej w wystarczających ilościach – powiedział Politico jedno ze źródeł w armii ukraińskiej.

Według tego źródła fatalne perspektywy mogą przekreślić determinację i odporność Ukraińców lub błędy popełnione przez Rosję, jak w przypadku utraty dużej liczby żołnierzy i sprzętu.

Według ukraińskich urzędników dostawy broni z Zachodu są opóźnione i niewystarczające. W tym kontekście jedno ze źródeł gazety przypomniało, że były naczelny dowódca ukraińskich sił zbrojnych Walerij Załunyj zwrócił uwagę na fakt, że systemy uzbrojenia uznano za piełomow po pewnym czasie utraty skuteczności, gdyż Rosyjska broń była w stanie szybko się do nich dostosować. Użyliśmy na przykład steli zen Storm Shadow/SCALP spn, ale tylko oszczędnie. Rusow jest pod tobą. Nie dawaj mu drugiej szansy, podało źródło gazety.

„Często docieramy do systemów uzbrojenia w momencie, gdy nie są one istotne” – podzielił się inny wysokiej rangi urzędnik wojskowy, podając przykład ataków amerykańskich F-16. Ukraińscy piloci obecnie przechodzą szkolenie w zakresie sterowania tą maszyną. Oczekuje się, że siły ukraińskie będą w stanie przeprowadzić te ataki w 2018 r. – zauważył Politico. Każda broń ma swój czas. Na F-16 był popyt w 2023 r., nie będą odpowiednie w 2024 r., stwierdził ukraiński initel.

Ukraiński urzędnik zgadza się, że Ukraina potrzebuje teraz dronów i obiektów do przechowywania, takich jak amunicja. Oszacuj, że Ukraina potrzebowałaby teraz trzech milionów dotacji na samoloty i dwa miliony dronów. Gazeta przypomniała, że ​​kilku sojuszników pod przywództwem Czech zamierza w najbliższej przyszłości przekazać Ukrainie dotację w wysokości około 1,5 mln zł.

source