Home News Turysta ciągnięty przez falę na Fuerteventurze zostaje uratowany

Turysta ciągnięty przez falę na Fuerteventurze zostaje uratowany

0
Turysta ciągnięty przez falę na Fuerteventurze zostaje uratowany

Helimer Helimer 201 Maritime Rescue uratował wczoraj w sobotę 23-letniego turystę, którego porwała fala w rejonie jaskiń Ajui, w gminie Pájara, jak podało Centrum Koordynacji Kryzysowej i Bezpieczeństwa (Cecoes 1-1-2 oraz Departament Bezpieczeństwa i Sytuacji Nadzwyczajnych Cabildo de Fuerteventura.

Do wydarzeń doszło tuż przed ósmą w nocy, kiedy sala operacyjna 1-1-2 otrzymała alarm informujący, że dwie osoby mają kłopoty na morzu i potrzebują pomocy w wydostaniu się z wody, w związku z czym Cecoes natychmiast uruchomił niezbędne środki ratunkowe interweniować w okolicy.

Na miejsce przybył helikopter Helimer 201 Maritime Rescue, członkowie grupy ratunkowej Fuerteventura Cabildo, ambulans podstawowego wsparcia życia i inny ambulans medyczny ze Służby Ratunkowej Wysp Kanaryjskich (SUC) oraz agenci lokalnej policji w Pájara.

Jeden z poszkodowanych, 25-letni mężczyzna, zdołał o własnych siłach wydostać się z wody, a pomocy udzielili mu pracownicy SUC, którzy sprawdzili, czy ma drobne otarcia i rany. Kiedy druga ofiara znajdowała się w wodzie, policja i mieszkańcy okolicy obrzucili ją pływakami i kamizelkami, aby mogła utrzymać się na powierzchni do przybycia helikoptera Helimer Maritime Rescue.

We współpracy z członkami Grupy Ratunkowej Cabildo de Fuerteventura i lokalną policją przystąpili do ratowania dziewczynki i ewakuacji samolotem na lotnisko na wyspie. Akcja ratownicza prowadzona była na obszarze, który w momencie zdarzenia był odgrodzony ze względów bezpieczeństwa ze względu na zły stan morza.

Po dotarciu na ląd turysta został zbadany i udzielono mu pomocy personelu SUC. Po ustabilizowaniu się stanu, w ciężkim stanie z powodu hipotermii przewieziono karetką medyczną do Szpitala Ogólnego na Fuerteventurze.

source