Home News Trumpa tak "on jest gorący" od jego zwolenników. W ramach żartu primaaprilisowego oznajmił, że zawiesza kampanię

Trumpa tak "on jest gorący" od jego zwolenników. W ramach żartu primaaprilisowego oznajmił, że zawiesza kampanię

0
Trumpa tak "on jest gorący" od jego zwolenników.  W ramach żartu primaaprilisowego oznajmił, że zawiesza kampanię

W poniedziałek były amerykański prezydent Donald Trump ostro zaatakował swoich zwolenników. Wysłał im wiadomość elektroniczną z pozorną zapowiedzią zawieszenia kampanii wyborczej.

Szybko jednak okazało się, że był to tylko primaaprilisowy żart mający na celu zebranie funduszy.

Trump wysłał e-mail do swoich zwolenników, w którym ogłosił: „Zawieszam moją kampanię”. Do wiadomości załączył jednak także hiperłącze. Kliknięcie go przenosiło użytkowników do witryny zachęcającej do przekazywania pieniędzy na kampanię wyborczą Trumpa.

„Naprawdę myślałeś, że zawiesię kampanię? Wesołego Prima Aprilis!” – napisał tam były prezydent wielkimi literami.

Na żart szybko odpowiedziała ekipa obecnego prezydenta USA Joe Bidena, który najprawdopodobniej będzie przeciwnikiem Trumpa w listopadowych wyborach. „Trump nie prowadzi kampanii od 16 dni. Nie jestem więc pewien, na czym polega różnica” – powiedział Ammar Moussa z personelu kampanii Bidena.

Od lat kandydaci na prezydenta w Stanach Zjednoczonych zwracają się do swoich zwolenników z licznymi prośbami o datki finansowe za pośrednictwem e-maili, rozmów telefonicznych i SMS-ów. W ten sposób są w stanie zdobyć miliony dolarów. W kampanii wyborczej, która może kosztować miliardy, są to środki kluczowe, dlatego kandydaci starają się wykazać w tym zakresie coraz większą kreatywnością.

W ten sposób Trump regularnie informuje swoich zwolenników o swoich sporach prawnych, oskarżając administrację Bidena bez żadnych dowodów o próbę wysłania go do więzienia – podaje AFP. Agencja dodaje, że ekipa Bidena prowadzi obecnie wyimaginowany wyścig po darczyńców kampanii.

01 – Zmodyfikowano: 2024-04-01 19:20:00 – Feat.: – Tytuł: Firma medialna Trumpa straciła w ubiegłym roku ponad 58 milionów dolarów, akcje gwałtownie spadły 02 – Zmodyfikowano: 2024-03-31 22:00:00 – Feat.: – Tytuł: Polityczne samobójstwo Trumpa? Gardzi wyborcami Haley, nie radzi sobie z konsekwencjami 03 – Modyfikowano: 2024-03-26 21:29:18 – Feat.: – Tytuł: Akcje medialnej spółki Trumpa poszybowały w górę w momencie debiutu na giełdzie 04 – Modyfikowano: 2024 -03-26 13:31: 55 – Feat.: – Tytuł: Sąd zezwolił Trumpowi na odroczenie zapłaty grzywny w sprawie o oszustwo na rynku nieruchomości 05 – Zmodyfikowano: 2024-03-24 11:50:23 – Feat. : – Tytuł: Tygodnik HN: Pierwsza runda już za nami, miasta bronią się przed niedźwiedziami, Macron boksuje, a Czesi nas przepraszająsource