Home News Trans tweety JK Rowling: Policja otrzymuje skargi – komentarze „nie zostały uznane za kryminalne”

Trans tweety JK Rowling: Policja otrzymuje skargi – komentarze „nie zostały uznane za kryminalne”

0
Trans tweety JK Rowling: Policja otrzymuje skargi – komentarze „nie zostały uznane za kryminalne”

Trans tweety JK Rowling: Policja otrzymuje skargi – komentarze „nie są uznane za kryminalne” – NZ Herald

Wyrażono także obawy, że zawarta w ustawodawstwie definicja przestępstwa z nienawiści jest zbyt dwuznaczna, co może wywołać „mrożący” wpływ na wolność słowa i zalew irytujących skarg kierowanych do policji.

W szczególności sojusznicy Rowling sugerowali, że aktywiści transseksualni mają ją „na celowniku”.

Na liście Rowling, opublikowanej w serwisie X, znalazła się Isla Bryson, którą początkowo osadzono w więzieniu dla kobiet po skazaniu za dwa gwałty, którą kpiąco nazywała „uroczą szkocką dziewczyną”, oraz India Willoughby, osobowość telewizyjna.

Na końcu listy Rowling napisała na Twitterze: „Prima aprilis! Tylko żartuje. Oczywiście osoby wspomniane w powyższych tweetach wcale nie są kobietami, ale mężczyznami, co do jednego z nich.

„Wolność słowa i przekonań w Szkocji dobiegnie końca, jeśli dokładny opis płci biologicznej zostanie uznany za przestępstwo.

„Obecnie przebywam poza granicami kraju, ale jeśli to, co tutaj napisałem, kwalifikuje się jako przestępstwo w rozumieniu nowej ustawy, nie mogę się doczekać, aż mnie aresztują, kiedy wrócę do miejsca narodzin szkockiego oświecenia”.

Użyła hashtaga #arrestme.

JK Rowling na premierze filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda w Londynie.  Zdjęcie / AP
JK Rowling na premierze filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda w Londynie. Zdjęcie / AP

Przestępstwo z ustawy popełnia osoba, która przekazuje treści lub zachowuje się w sposób, „który rozsądna osoba uznałaby za groźbę lub obelgę”, mający na celu wzbudzenie nienawiści ze względu na chronione cechy.

Humza Yousaf, pierwszy minister, powiedział, że próg ścigania jest wysoki, wyrażono jednak obawy, że zawarta w ustawodawstwie definicja przestępstwa z nienawiści jest zbyt niejednoznaczna, co prowadzi do irytujących skarg kierowanych na policję.

Roddy Dunlop KC, dziekan Wydziału Adwokatów, w odpowiedzi na oświadczenie policji w sprawie Rowling napisał na Twitterze: „Jak wielu z nas twierdziło: poprzeczka oskarżenia, nie mówiąc już o skazaniu, jest wysoka i wątpię, abyśmy zobaczyli wielu z któregokolwiek.

„Problem najprawdopodobniej leży w zasypywaniu policji raportami i w tym, co dzieje się z nagraniami”.

Mówiąc o decyzji policji o niepodejmowaniu działań przeciwko Rowling, Joanna Cherry KC, starsza posłanka SNP, napisała na Twitterze: „To niewątpliwie pożądana decyzja podjęta na wysokim szczeblu w szkockiej policji, ale ludzie, zwłaszcza zwykłe kobiety z klasy robotniczej, mogą nie należy oczekiwać, że w celu ochrony swojej #FreedomOfExpression polegać będzie na decyzji w jednej głośnej sprawie.

„W idealnym przypadku jasność byłaby widoczna w obliczu prawa. W przypadku jego braku musimy zapoznać się z myśleniem, które leżało u podstaw tej decyzji, przedstawionym w publicznie dostępnych wytycznych dla zwykłych funkcjonariuszy, a zwłaszcza zwolenników przestępstw z nienawiści”.

SZCZYT

source