Home News Taka będzie suknia ślubna (vintage i znajoma) Teresy Urquijo na jej ślubie w tę sobotę z José Luisem Martínezem-Almeidą

Taka będzie suknia ślubna (vintage i znajoma) Teresy Urquijo na jej ślubie w tę sobotę z José Luisem Martínezem-Almeidą

0
Taka będzie suknia ślubna (vintage i znajoma) Teresy Urquijo na jej ślubie w tę sobotę z José Luisem Martínezem-Almeidą

Odliczanie do najbardziej oczekiwanego ślubu roku w Hiszpanii, czyli związek między Almeidą i Teresą Urquijoto już dobiega końca. Związek między burmistrzem Madrytu a tą młodą kobietą szlacheckiego pochodzenia został oficjalnie ogłoszony latem zeszłego roku podczas Press Run na arenie walki byków Las Ventas w Madrycie, a para ogłosiła swój ślub 5 stycznia. Polityk zrobił to na swoim koncie na Instagramie po wielu plotkach ze zdjęciem tytułowym artykułu i słowami: „Kiedyś zadali mi pytania o sentymenty. Odpowiedziałam, że ani się nie śpieszę, ani nie rezygnuję, widać, że się nie spieszyłam, ale prawie się pogodziłam. Aż się pojawiła. I Teresa powiedziała mi, że tak”. „Tak, chcę” odbędzie się w najbliższą sobotę, 6 kwietnia, po zakończeniu wszystkich przygotowań w rekordowym czasie, w kościele jezuickim San Francisco de Borja w madryckiej dzielnicy Salamanka. Ale bez wątpienia najbardziej interesuje nas suknia ślubna Teresy Urquijo, o której znamy już niemal wszystkie szczegóły. To suknia, w której jej babcia i mama wyszły za mąż, zgodnie z jej tradycyjnym, klasycznym i rodzinnym stylem. Teresa zdecydowała się włożyć do ołtarza suknię ślubną, którą Teresa de Borbón-Dos Sicilias miała na sobie na swoim ślubie z Íñigo Moreno de Arteaga 16 kwietnia 1961 roku w Królewskiej Bazylice Matki Bożej Atocha.

I suknia ślubna wykonana z brokatowej tkaniny na satynowym podłożu i haftowana srebrnymi nićmi, suknia ślubna miała wykończenie, które dziś graniczy z byciem klejnotem. Tradycyjny biały kolor, z nadrukiem z motywem botanicznym, który przykuwał wówczas uwagę. Dekolt w łódkę, rękawy do łokci, fason dopasowany w talii. W tym momencie pojawiła się obszerna spódnica z rąbkiem w kształcie tulipana i, jak mogłoby być inaczej, z trenem. Jak podaje dziennikarka Kike Calleja w Telecinco, sukienka została zmodyfikowana „w On atelier Cristiny Navascués, krewnej Martínez-Almeidy, ubranej w haftowaną srebrną tkaninę.” Jeśli ta informacja jest prawdziwa, suknia została zmodyfikowana i dopasowana w pracowni Cristiny Navascués i prawdopodobnie dodała też trochę klejnot rodzinny jako uzupełnienie.Za tą nazwą kryje się Cristina Martínez-Pardo Cobián, która rozpoczęła tę przygodę na początku lat 80-tych z jasną filozofią pracy: sukienka musi ekscytować noszącą ją osobę. Maksymalnie, zarówno ona, jak i profesjonaliści tworzący jej zespół projektowy, dotrzymują słowa. Cristina jest niezłomną zwolenniczką znaczenia szczegółów, jednej z maksym, którą stosuje przy każdym projekcie opuszczającym jej warsztat w madryckiej dzielnicy Salamanca. Wieloletnie doświadczenie i doskonały zespół sprawiają, że każdy projekt jest niepowtarzalny i można go spersonalizować tak, aby uchwycił istotę każdej Panny Młodej. Zawsze stosując najbardziej ekskluzywne tkaniny, mieszankę faktur, haftów, wstawek i koronek, dbają o to, aby ich sukienki miały niepowtarzalną pieczęć.

Nie wiadomo, jaką biżuterię będzie nosić. Teresa Urquijo na ślubie z Almeidą w tę samą sobotę, ponieważ jej rodzinna szkatułka na biżuterię została sprzedana, nie będzie mogła więc założyć na przykład cennej tiary, którą nosiły jej mama i babcia.

source