Home News Ślub José Luisa Martíneza-Almeidy i Teresy Urquijo w liczbach

Ślub José Luisa Martíneza-Almeidy i Teresy Urquijo w liczbach

0
Ślub José Luisa Martíneza-Almeidy i Teresy Urquijo w liczbach

Nerwy są na granicy wytrzymałości. Już tylko dwa dni José Luis Martínez-Almeida i jego narzeczona Teresa Urquijo mogą w uroczysty sposób powiedzieć „tak” boda tak się nazywa jedno z najważniejszych mediów 2024 roku. Nic dziwnego, że burmistrz Madrytu i analityk inwestycyjny dołożyli wszelkich starań, aby uczcić swój związek. Połączenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 6 kwietnia, konkretnie o godzinie 12:00, a miejscem wydarzenia religijnego będą parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa i San Francisco de Borja. Ale Wielkiej imprezy nie będzie w tej świątyni w sercu madryckiej Złotej Mili, ale później, gdy państwo młodzi, obecnie mąż i żona, udają się na farmę El Canto de La Cruz, będącą własnością dziadków panny młodej ze strony matki. Ale przejdźmy do liczb…

José Luis Martínez-Almeida i Teresa Urquijo
José Luis Martínez-Almeida i Teresa UrquijoGtres

37 kilometrów

To właśnie oddziela parafię, popularnie zwaną kościołem jezuitów z Serrano, od miejsca, w którym odbędzie się bankiet weselny. Nieco ponad pół godziny podróży, jaką będą musieli pokonać Twoi goście VIP, zanim dotrą do Colmenar Viejogdzie znajduje się posiadłość należąca do Íñigo Moreno de Arteaga, markiza Laserna oraz Teresy de Borbón-Dos Sicilias i Borbón-Parma, kuzyna króla Juana Carlosa, a także dziadków Teresy Urquijo.

500 gości

Lista uczestników jest długa i pełna nazwiska o dużym znaczeniu społecznym. A związek Martínez-Almeidy i Teresy Urquijo jest nie lada wydarzeniem dla rodzimej arystokracji. Ale do twojego linku, który wielu zaszyfrowało jako będzie miało 500 gościwezmą udział nie tylko członkowie szlachty, ale także członkowie rodziny królewskiej. Zaproszeni są król Juan Carlos i królowa Zofia, a także królowie Felipe VI i Letizia. Również niemowlęta Elena i Cristina, a także sama Victoria Federica. Oczekuje się jednak obecności przedstawicieli kierownictwa Partii Ludowej, a także wybitnych osobistości ze świata biznesu, sportu i rozrywki, gdzie para ma dobrych przyjaciół.

Królowie Juan Carlos i Sofia na zdjęciu archiwalnym
Królowie Juan Carlos i Sofia na zdjęciu archiwalnym RTVERTVE/EFE

150 osób nie zobaczy pocałunku

Choć wesele będzie huczne, parafia wybrana na ich „tak” będzie za mała. A w murach tej świątyni zbudowanej w latach 1946-1950, zmieści się tylko 350 osób. Dzięki temu niektórzy będą musieli poczekać w pobliżu lub tłoczyć się przy drzwiach, jeśli chcesz być świadkiem pocałunku, którym przypieczętują swój związek. Teraz jest jasne, dlaczego wybrano ten kościół, a nie inny, o większych możliwościach i to dlatego To tutaj w 1996 roku pobrali się rodzice burmistrza.. Oboje już nie żyją i miło jest poczuć ich bliskość w tak ważnym dniu.

90 000 euro na żywność

Ta liczba wydaje się szalona tylko w przypadku jedzenia, ale pamiętajmy, że José Luis Martínez-Almeida i Teresa Urquijo chcą zabawiać swoich gości menu, które tworzy historię. A to 500 ust do wyżywienia! Bankiet weselny organizuje słynna stołeczna restauracja Lhardy i jak podaje „Vanitatis” menu będzie kosztować 175 euro za sztukę. W ten sposób powstają rachunki 90 000 euro. Oczywiście to, co będą jedli, pozostaje nadal tajemnicą, ponieważ lokal ten oferuje 25 pierwszych i 20 drugich dań na tego typu imprezę, oprócz poprzedniego koktajlu – z sześcioma specjalnościami – i oczekiwanego deseru.

Prezenty o wartości 85 000 euro

Lista weselna przygotowana przez José Luis Martínez-Almeida i Teresa Urquijo Mocno przykuło to uwagę wielu osób. Po pierwsze dlatego, że zajmuje 40 stron, a po drugie ze względu na wysoką cenę niektórych życzeń pary młodej. Wśród nich jest A Dywan afgański o wartości 7 000 euro, różne urządzenia, które wyposażą Twoje gniazdo miłości, a nawet lornetkę. Jest wszystko, np Lodówka za 2000 euro lub jeden 65-calowy telewizor o wartości 2500 euro. Pomyśleli o wszystkim, nawet w letnie dni, dlatego dołączyli do zestawu grill za 750 euro, który zachwyci ich gości. Oczywiście na te spotkania 500 osób, które pójdą na ich ślub w tym samym czasie, nie będzie już obecnych…

source