Home News Siedem osób traci życie w czarnym Wielkim Tygodniu na drodze

Siedem osób traci życie w czarnym Wielkim Tygodniu na drodze

0
Siedem osób traci życie w czarnym Wielkim Tygodniu na drodze

Czarny Wielki Tydzień na drogach Kastylii i León. A na zakończenie tej edycji, kiedy jeszcze trwała specjalna operacja ruchu powrotnego z tych świąt, która rozpoczęła się 22 marca ubiegłego roku, w Piątek Bolesny, siedem osób straciło życie na asfalcie, podczas gdy inni 36 zostało rannych w różnym stopniu w różnych wypadkach, które miały miejsce w tych dniach, część z nich była spowodowana gradem, obfitymi opadami deszczu lub śniegu, które spadły w różnych częściach Regionu.

W tych dniach Przesunięto ponad 1,8 miliona pojazdów na drogach Wspólnoty – wynika z szacunków Delegatury Rządu.

Wielki Piątek był najczarniejszym dniem, ponieważ trzy osoby straciły życie w dwóch wypadkach drogowych, które miały miejsce w Sorii i Salamance.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w pobliżu miasta Ágreda w Sorii, gdzie dwóch miejscowych chłopców w wieku 30 i 22 lat zginęło w zderzeniu ich samochodu z ciężarówką.

Również w Wielki Piątek doszło do najbardziej dramatycznego wypadku, w którym rannych zostało dziewięć osób, w tym trzy dziewczynki w wieku czterech i trzech lat, po zderzeniu dwóch samochodów osobowych na autostradzie AP-51 w kierunku Madrytu, w Santa María del Cubillo (Ávila).

Tego samego dnia cztery osoby zostały ranne w wyniku dwóch równoczesnych wypadków, do których doszło po południu w wyniku gradobicia na autostradzie A-601 w pobliżu Aldeamayor de San Martín (Valladolid).W Wielki Wtorek zginął mężczyzna.76 lat w Villafruela (Burgos) po potrąceniu przez własny pojazd oraz pięć osób zostało rannych po zderzeniu tylnym dwóch ciężarówek na autostradzie A-62 w Ciudad Rodrigo (Salamanka).

Pierwszego dnia operacji specjalnej w wypadku w Dueñas (Palencia) zginął także 37-letni motocyklista.

Potrącenia

Operacja powrotna z Wielkanocy wyruszyła dziś po południu aż 48 kilometrów korków w kierunku Madrytu na dwóch drogach, autostradzie północno-zachodniej (A-6) i autostradzie północnej (A-1), przebiegającej przez kilka prowincji Castilla y León. W szczególności na pierwszym, zgodnie z informacjami przekazanymi przez Generalną Dyrekcję Ruchu (DGT), na czterech odcinkach spowolniono ruch o 33 kilometry, a na A-1 – 15.

W tym sensie, Na autostradzie A-6 na trasie Vega de Valdetronco i Bercero znajdowały się aż do pięciu kilometrów korków, między kilometrami 195 a 190; kolejnych 18 między Tordesillas i Medina del Campo, między kilometrami 182 a 164, i trzy kolejne, przechodząc przez tę gminę w prowincji Valladolid, od 157 do 154. Kolejne trzy kilometry powolnego ruchu zarejestrowano między Arévalo (Ávila) a Martín Muñoz de la Dehesa (Segowia), od 129 do 126.

Natomiast na A-1 długie kolejki ustawiały się w Aranda de Duero (Burgos) od kilometra 160 do 155 oraz pomiędzy Castillejo del Mesleón i Cerezo de Abajo (Segovia) od 112 do 102.

source