Home Sports Scamacca po tym, jak nie został powołany przez Spallettiego do reprezentacji Włoch: "Ludzie nie wiedzą, co robię w pokoju"

Scamacca po tym, jak nie został powołany przez Spallettiego do reprezentacji Włoch: "Ludzie nie wiedzą, co robię w pokoju"

0
Scamacca po tym, jak nie został powołany przez Spallettiego do reprezentacji Włoch: "Ludzie nie wiedzą, co robię w pokoju"

Gianluca Scamacca nie został powołany przez Luciano Spallettiego na ostatniej liście podanej przez trenera na międzynarodowe mecze towarzyskie, które włoska drużyna rozegrała z Wenezuelą i Ekwadorem. Zachowanie napastnika Atalanty w koncentracjach, prawdopodobna przyczyna jego wykluczenia.

Spalletti pokazał już swój dyskomfort w przypadku niektórych zawodników po zakwalifikowaniu się Włoch do Pucharu Europy, który odbędzie się tego lata w Niemczech: „Niektórzy gracze musieli uwierzyć, że Spalletti szczeka, a potem nie ma zębów. Raczej się mylą i teraz są pewne rzeczy, które wymagają wyjaśnienia. Odtąd Playstation zostawiają w domu i już ich nie przynoszą” – wyznał trener w „La Gazzetta dello Sport”.

Jeśli nowoczesność gra na PlayStation do 4 rano, a następnego dnia jest gra, to ta nowoczesność nie jest dobra. Włosi proszą o kompetentny i odpowiedzialny, solidny i odważny zespół. „Przychodzisz do reprezentacji narodowej, aby wygrać Puchar Europy, a nie Call of Duty”.podsumował Włoch.

Od 16 roku życia są do mnie uprzedzenia, ale nie przejmuję się tym, wiem, kim jestem.

Gianluca Scamacca, napastnik Atalanty

Po weekendowym meczu Atalanty z Neapolem, w którym Scamacca strzelił drugiego gola dla swojej drużyny, napastnik został zapytany o powody, dla których nie otrzymał powołania do drużyny „Azzurri”. „Ludzie nie wiedzą, co robię w tym pokoju, rozmawiamy o PlayStation, tak naprawdę nie wiedząc o tym. Od 16 roku życia panowały wobec mnie uprzedzenia, ale nie przejmuję się tym, wiem, kim jestem. Muszę tylko pokazać ludziom, że mnie kochają” – odpowiedział przed mikrofonami „Sky Sport”.

Mam nadzieję, że zagram na Euro

Pomimo tego, że relacje z trenerem nie przeżywają najlepszych momentów, napastnik jest przekonany, że będzie mógł wystąpić z reprezentacją na Mistrzostwach Europy w Niemczech: „Wiem, że muszę ciężko pracować i każdego dnia staram się doskonalić. Mam jakość, ale są momenty” – przyznał włoski napastnik.

Gianluca Scamacca jest Drugi najlepszy strzelec Atalanty w tym sezonie z 10 golami. Po golu w weekend przeciwko Neapolowi Włoch strzelił gola 7 goli w Serie A i 3 gole w Lidze Europy. „La Dea” znajduje się w ćwierćfinale Ligi Europy, jej kolejnym rywalem jest Liverpool, zaś w Serie A zajmuje 6. miejsce, co daje możliwość gry w fazie wstępnej Ligi Konferencyjnej.source