Home Sports "Sankcja dla Sestao? Osoba, która zamierzała się tak zachować, pomyśli o tym tysiąc razy. Na rasistów należy nałożyć bardzo surowe sankcje"

"Sankcja dla Sestao? Osoba, która zamierzała się tak zachować, pomyśli o tym tysiąc razy. Na rasistów należy nałożyć bardzo surowe sankcje"

0
"Sankcja dla Sestao?  Osoba, która zamierzała się tak zachować, pomyśli o tym tysiąc razy.  Na rasistów należy nałożyć bardzo surowe sankcje"

Szejk Sarr Znasz już swoją karę po wydarzeniach, które miały miejsce podczas Sestao – Rayo Majadahonda. Bramkarz Senegalu Opuści dwa kolejne mecze „z powodu drobnego naruszenia zasad porządku sportowego”. Ponadto Rayo Majadahonda przegrywa mecz przy (3-0) i traci trzy punkty w tabeli.

Gdy Cheikh Sarr dowiaduje się o swojej sankcji

Sarr wybrał MARCA na swojego pierwszego wywiadu po nałożeniu sankcji. „Klub i trzy punkty bardzo mnie zraniły”, wyjaśnił. Sankcja mniejsza, niż oczekiwano, ponieważ zgodnie z rezolucją „znaleźliśmy się w obliczu dyskryminacji rasowej, która niewątpliwie stanowi naruszenie podstawowych praw człowieka i jest sprzeczna z zasadami równości i szacunku dla wszystkich”. .

Klub i trzy punkty bardzo mnie zabolały

Szejk Sarr

To najlepsza wiadomość. Czy przy ustalaniu kary wzięto pod uwagę dyskryminację, której doznał bramkarz. „Tak, to dobra wiadomość dla piłki nożnej i społeczeństwa, Ludzie, którzy to zrobią, zdadzą sobie sprawę, że nie jest to właściwa rzecz. Ci z nas, którzy są w terenie, czasami nie mogą tego znieść i działają bez zastanowienia. Zostałem oszukany i dlatego tak się zachowałeś“, rozpoznać.

Cheikh Sarr pozuje na okładce MARCA.

Cheikh Sarr pozuje na okładce MARCA.JA MoleroMARKA

Surowe sankcje

Po tym nieprzyjemnym incydencie Cheikh marzy o większej ochronie osób cierpiących z powodu rasizmu. „Sprawca musi zostać surowiej ukarany, aby taka sytuacja nie powtórzyła się następnym razem. Jeśli dana osoba zostanie zidentyfikowana, a sankcja będzie duża finansowo, osoba ta będzie dużo myśleć, zanim to zrobi.. Jeśli będziemy silni, rasizm może się skończyć” – przewiduje.

Jeśli będziemy silni, rasizm może się skończyć

Szejk Sarr

Jeśli chodzi o sankcje nałożone na Sestao, Cheikh tak uważa „Jeśli sankcje nałożone na klub będą surowe, jeszcze bardziej schrzani to drużynę i kibiców”., więc osoba, która miała się tak zachować, pomyśli o tym tysiąc razy. „Musimy nałożyć bardzo surowe sankcje na rasistów na wszystkich etapach świata”.

Sarr czyta uchwałę

Sarr odczytuje uchwałę komisji w redakcji MARCA.JA GARCAMARKA

Z trudnych

„Czuję się trochę lepiej, gdy pozbyłem się tego, co było w moim sercu”. Jest to ulga odczuwana przez osobę, która przeżyła epizod, „którego nigdy wcześniej nie doświadczyła”. To bardzo trudne i jest coś, na co Cheikh nie mógł pozwolić: „Obrona mojej godności jest warta więcej niż wszystko”żałuje, przyznając, jak bolesne było to, że ten epizod miał miejsce na boisku piłkarskim.

Rodzina i przyszłość

Partner Cheikha pochodzi z Granady i razem mają półtoraroczną córkę. „Zaledwie wczoraj zobaczył mnie w telewizji i krzyknął tato, tato… Wyobraź sobie, że jest starszy i rozumie problem rasizmu, którego doświadczył jego ojciec. Walczymy o siebie, ale także o przyszłość, aby dzieci i nasze rodziny nie musiały przechodzić przez tę sytuację, która, mam nadzieję, teraz się zakończy.. Trzeba pomyśleć, że masz w domu dzieci i co może się z nimi stać. Zanim zaczniesz coś robić, musisz pomyśleć o swojej rodzinie” – pomyślał bramkarz Senegalu.

Moja krew też jest czerwona, jak wszystkich innych. wszyscy jesteśmy równi

Szejk Sarr

Rasizm nie jest problemem jednego czy kilku, ale wszystkich. „Nie walczę o siebie, walczymy o wszystkich. To nie powinno mieć miejsca w życiu. Wszyscy jesteśmy równi. Moja krew też jest czerwona, tak jak twoja i wszystkich innych. Walczę o siebie, o dzieci, o teraźniejszość i przyszłość. Ktoś, kto tego nie przeżył, nie jest w stanie sobie wyobrazić, jakie to uczucie. „Dopiero jeśli ci się to przytrafi, wiesz, jakie to trudne”.

Występ sędziego

Sędzia trzykrotnie wpisał na protokole, że Cheikh zachował się agresywnie i to właśnie najbardziej zraniło zawodnika. Myślę, że najpierw trzeba chronić zawodnika, który jest na boisku i zapytać go, co się stało. Jeśli wyjaśnię, co się stało, a potem on pokaże mi kartę, mogę to zaakceptować, ale jeśli on pokaże mi kartę bez pytania, nie mogę.. Nie zrozumiałem tego i dlatego poszedłem prosić go o wyjaśnienia, ale nie robiłem tego agresywnie. Przyznaję, że pomyliłem się w formularzach, bo było mi gorąco, dlatego przepraszam świat futbolu, ale to dla mnie nauka. Dzięki temu będę się rozwijać i uczyć na przyszłość.”

Cheikh Sarr z dyrektorem MARCA i rzecznikiem prasowym R. Majadahondy.

Cheikh Sarr z dyrektorem MARCA i rzecznikiem prasowym R. Majadahondy.JA GARCAMARKA

Wsparcie i reakcja w Twoim kraju

Ale w tych trudnych dniach jest ktoś, kto nie opuścił Cheikha ani na minutę: jego koledzy z drużyny. „Nie mam słów, aby podziękować ci za to, co mnie chroniłeś”– przyznaje Sarr. „Dziękuję wszystkim po tysiąckroć”. I nie tylko oni, Cheikh otrzymał wsparcie od swojej rodziny i rodziny swojego partnera, ale także od nieznajomych, fanów i ludzi wszystkich ras.

Wiadomości o tym wymiarze dotarły także do kraju pochodzenia Cheikha: Senegalu. „Ludzie do mnie dzwonią, ale to ja ich uspokajam. Wiedzą, że takie jest życie i że tego trzeba się uczyć. „Nie jestem pierwszym graczem, któremu się to przydarzyło, jestem człowiekiem i muszę walczyć, aby to się skończyło”.

Gdybyśmy wszyscy zachowywali się jak Winicjusz, bylibyśmy bliżej położenia kresu rasizmowi

Szejk Sarr

Nawiązanie do Winicjusza

Najbardziej nagłośnionym przypadkiem aktywnej walki z rasizmem w piłce nożnej jest prawdopodobnie Winicjusz. Brazylijczyk, gdy dowiedział się o zdarzeniu, opublikował wiadomość, w której wyraził wsparcie dla Sarra, za co bramkarz jest bardzo wdzięczny za to i za pracę, którą wykonuje: „Jestem bardzo wdzięczny za to, co robi. Ma więcej mocy od nas i to dlatego jesteśmy wdzięczni za to, co zrobił wcześniej. Jestem z niego bardzo dumny i bardzo wdzięczny za jego wsparcie. Gdyby wszyscy zachowywali się jak on, bylibyśmy bliżej położenia kresu rasizmowiale nie można go zostawić samego. „Trudno jest, aby jedna osoba sama położyła kres rasizmowi. Musimy być razem, aby szybciej osiągnąć cele”.

Cheikh Sarr podczas wywiadu z MARCA.

Cheikh Sarr podczas wywiadu z MARCĄ.JA GARCAMARKA

Wiadomość dla świata

Na koniec Cheikh Sarr chciał wysłać wiadomość do świata: „Rasizm istnieje na całym świecie, nie tylko w Hiszpanii. Proszę ludzi, którzy mają rodziny i dzieci, aby więcej myśleli. Wszyscy ludzie są równi, musimy więcej myśleć o rzeczach, zanim je zrobimy– podkreślił piłkarz Rayo Majadahonda.source