Home News Rząd Murcji wyklucza wsparcie planu antytytoniowego ze względu na jego brak "rygor" i "pamięć ekonomiczna"

Rząd Murcji wyklucza wsparcie planu antytytoniowego ze względu na jego brak "rygor" i "pamięć ekonomiczna"

0
Rząd Murcji wyklucza wsparcie planu antytytoniowego ze względu na jego brak "rygor" i "pamięć ekonomiczna"

On Rząd regionu Murcji ogłosił, że nie poprze Kompleksowego planu zapobiegania i kontroli palenia (PIT) na lata 2024–2027 – lepiej znany jako plan antytytoniowy – zaproponowany przez rząd Hiszpanii, ponieważ „jest to napisany bez rygoru” i dlatego, że w dodatku „brakuje mu pamięci ekonomicznej.

Rzecznik Zarządu Regionu, Marcos Ortuñoodpowiedział w ten sposób na konferencji prasowej po cotygodniowym posiedzeniu Rady Rządu i na pytanie, czy region Murcja przystąpi do PIT 2024-2027, stwierdził, że Ministerstwo Zdrowia planuje zatwierdzić tę decyzję w najbliższy piątek na posiedzeniu plenarnym Międzyterytorialnej Rady Narodowego Systemu Zdrowia (SNS).

Zdaniem Ortuño „musi być bardzo jasne, że Walka samorządu regionalnego z paleniem tytoniu jest niekwestionowana„i faktycznie uważał, że Murcja jest jednym z „bardziej restrykcyjne” społeczności„.

„Jesteśmy zwolennikami tworzenia przestrzeni wolnych od dymu, jesteśmy zwolennikami ograniczenia spożycia tytoniu jesteśmy także zwolennikami promowania nawyków zdrowego stylu życia” – twierdzi Ortuño, który jednak rozumie, że walka z paleniem tytoniu „musi odbywać się poza wszelką konfrontacją i debatą polityczną”.

Uznał jednak, że Minister Zdrowia Mónica García „ma dokładnie wyraźny zamiar skonfrontowania się w tej kwestii„.

„Widzimy duży pośpiech w rządzie Pedra Sancheza aby ogłosić, również widzimy niewiele pracy i najwyraźniej brakuje nam niezbędnego sprawozdania gospodarczego”, twierdzi Ortuño, który uznał, że „musimy być znacznie bardziej ambitni”; a także „poszukaj skuteczniejszych środków„.

Ponadto uznał, że „oczywiście” „niezbędne” jest osiągnięcie „a konsensusu ze wszystkimi zaangażowanymi sektorami”.

source