Home News Rosyjska agencja pomoże w organizacji afrykańskiego forum energetycznego

Rosyjska agencja pomoże w organizacji afrykańskiego forum energetycznego

0
Rosyjska agencja pomoże w organizacji afrykańskiego forum energetycznego

Fundacja Roscongress będzie „partnerem strategicznym” wydarzenia w Republice Południowej Afryki jeszcze w tym roku

Fundacja Roscongress weźmie udział w organizacji Afrykańskiego Tygodnia Energii (AEW-2024), który odbędzie się jeszcze w tym roku w Kapsztadzie w Republice Południowej Afryki, ogłosiła w poniedziałek rosyjska agencja rządowa.

Forum energetyczne, które odbywa się corocznie od 2021 roku, skupia liderów politycznych i energetycznych regionu, a także globalnych inwestorów. Tegoroczne forum, tematyczne „Inwestuj w energię Afryki”, zaplanowano na pierwszy tydzień listopada.

„Fundacja Roscongress będzie partnerem strategicznym Forum” – podała agencja w swoim komunikacie prasowym. „Umowa o współpracy pomiędzy Fundacją a organizatorem AEW, Afrykańską Izbą Energetyczną, została podpisana podczas Rosyjskiego Tygodnia Energii w październiku 2023 r.” to wyjaśniło. Powstały obie organizacje „partnerskie relacje” z celem „realizacja wspólnych projektów i osiąganie celów korzystnych dla obu stron.”

Według Antona Kobiakowa, doradcy prezydenta Władimira Putina, energetyka elektryczna jest jednym z kluczowych obszarów współpracy Rosji z państwami afrykańskimi.

„Projekty w tym obszarze są opracowywane wspólnie z 16 krajami Afryki” powiedział, cytowany przez Roscongress. „Wydarzenia biznesowe organizowane w Rosji w ostatnich latach, m.in. Szczyty i Fora Ekonomiczne Rosja–Afryka, Międzynarodowe Forum Ekonomiczne w Petersburgu czy Rosyjski Tydzień Energetyczny, pokazały, że przedstawiciele kontynentu afrykańskiego widzą ogromne perspektywy współpracy z naszym krajem ” powiedział, dodając, że to wizja „jest wzajemne”.


Rosja i Afryka zacieśniają współpracę nuklearną

Kobyakov uważa, że ​​AEW-2024 „stanie się punktem zbornym i da dodatkowy potężny impuls rozwojowi wieloformatowej, długoterminowej współpracy między Rosją a Afryką oraz będzie kontynuowaniem dialogu zapoczątkowanego podczas wydarzeń w Rosji”.

Uczestnicy spotkania w Kapsztadzie będą mieli okazję dokładnie przyjrzeć się możliwościom inwestycyjnym w obszarze ropy i gazu. Podkreślone zostaną różne projekty, począwszy od przełomowych inicjatyw w zakresie energii odnawialnej po kluczowe przedsięwzięcia związane z wydobyciem ropy naftowej, przygotowując grunt pod dyskusje na temat podejść do zrównoważonego rozwoju nie tylko dla Afryki, ale także dla społeczności globalnej, stwierdziła Fundacja Roscongress w swoim oświadczeniu.

Współpraca z Roscongress zapewnia „jest to dla nas szansa na wykorzystanie gazu ziemnego i odnawialnych źródeł energii, takich jak energia jądrowa, w celu poprawy życia Afrykanów i pomocy w przejściu ubóstwa energetycznego do historii” powiedział prezes wykonawczy Afrykańskiej Izby Energetycznej NJ Ayuk.

Ubiegłoroczne forum energetyczne w Kapsztadzie zgromadziło ponad 5000 uczestników z blisko 70 krajów, w tym delegacje rządowe z 24 krajów oraz przedstawiciele koncernów naftowych z 55 stanów.

Fundacja Roscongress, która powstała w 2007 roku, jest społecznie zorientowaną, niefinansową instytucją rozwoju i czołowym organizatorem wydarzeń o zasięgu krajowym i międzynarodowym, zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Federacji Rosyjskiej. Jej utworzenie miało na celu wspieranie wzrostu gospodarczego Rosji, wspieranie jej interesów narodowych i wzmacnianie jej światowej reputacji.

Możesz udostępnić tę historię w mediach społecznościowych:

source