Home Sports Rasizm ze strony kibica Millonarios na trybuny Flamengo. Jaka jest sankcja w Copa Libertadores?

Rasizm ze strony kibica Millonarios na trybuny Flamengo. Jaka jest sankcja w Copa Libertadores?

0
Rasizm ze strony kibica Millonarios na trybuny Flamengo. Jaka jest sankcja w Copa Libertadores?

Sbyłoby idealnie Wystarczy porozmawiać o meczu i o tym, co pozostawił remis pomiędzy Millonariosem i Flamengo w pierwszym meczu fazy grupowej Copa Libertadores 2024, ale to, co wydarzyło się na jednej z trybun stadionu El Campín, musi zostać odnotowane i potępione. I podobnie jak w Europie kwestia ta stała się przedmiotem powszechnego zainteresowaniarasistowskie gesty tego kibica kolumbijskiej drużyny wobec jego brazylijskich kolegów nie mogą pozostać niezauważone, poza tym, że mogą skutkować karą grzywny i możliwym zamknięciem trybun.

Chociaż nadal Nie ustalono osoby odpowiedzialnej i nie znana jest kara, jaką kolumbijski klub może nałożyć na kibica.obrazy wywołały potępienie społeczne, a wcześniejsze informacje wskazują, że Conmebol zostanie ukarany niebieską drużyną Bogoty. Film nagrany przez fanów drużyny Rio de Janeiro, którzy byli obecni na południowo-wschodniej trybuniejest jasne i stanowcze, bez miejsca na wymówki i interpretacje.

Godny potępienia rasistowski gest kibica Millonarios wobec trybun Flamengo

Zdjęcia są warte tysiąca słów i Widać dyskryminacyjne gesty, za pomocą których fan próbował porównać fanów Flamengo do zwierząt. Może to skłonić Millonarios do zapłacenia wysokiej grzywny, a także narażenia się na inne środki zależne od władz piłkarskich w Ameryce Południowej.

The niefortunna reakcja podmiotu Zaprezentowano go właśnie w momencie celebracji gola Daniela Ruiza, dzięki któremu Millonarios zremisowali 1:1, po otwarciu tablicy wyników po rzucie karnym Pedro. Uderzające jest to, że facet z klubu „ambasador” wszystko robi na oczach małego dziecka, które było obok niego. i świętował gola swojej drużyny, dając najgorszy przykład i rozpowszechniając swoją godną pożałowania wiadomość.

Jaka może być sankcja Conmebola dla Millonarios za rasistowskie kibice przeciwko Flamengo?

w Copa Libertadores 2023 z powodu rasistowskich gestów kibiców River Plate wobec kibiców Fluminense na stadionie Monumental w Buenos Aireskara miała charakter ekonomiczny, a także dyscyplinarny, przy założeniu, że będzie to miało jeszcze większy wpływ na kasę bluesa.

Organ zarządzający futbolem południowoamerykańskim nałożył: grzywna w wysokości 100 000 dolarów (ponad 92 500 euro, czyli ponad 380 milionów peso kolumbijskich), a także nakaz zamknięcia części trybuny, na której prezentowane były zachowania. Coś podobnego przydarzyło się fanom Racing de Avellaneda, gdy wyrazili rasistowskie i dyskryminujące wykroczenia wobec zawodników z tego samego Flamengo:

Na podstawie artykuł 15.2 Kodeksu Dyscyplinarnego Conmebolprawo wskazuje, co następuje:

Każde stowarzyszenie członkowskie lub klub, którego fani obrażają lub naruszają godność ludzką innej osoby lub grupy osób w jakikolwiek sposób ze względu na kolor skóry, rasę, płeć lub orientację seksualną, pochodzenie etniczne, język, wyznanie lub pochodzenie, zostaną ukarane. karą finansową w wysokości co najmniej 100 tys. dolarów. W przypadku ponownego wykroczenia sprawca może zostać ukarany grzywną w wysokości 400 000 dolarów.

Na razie nic oficjalnego nie ma, ale wszystko wydaje się wystarczające, aby chociaż kara ekonomiczna została wymierzona Milionerzy z Conmebol. Chociaż żąda się również, aby osoba odpowiedzialna za tę sytuację została ukarana kolejne bolesne zachowanie, które istnieje w środowisku piłkarskim w Kolumbii oraz że należy brać z niego przykład, aby wykorzenić podobne czyny.source