Home News Rada Miasta Torre Pacheco padła ofiarą cyberataku, który wpływa na systemy informacyjne i usługi miejskie

Rada Miasta Torre Pacheco padła ofiarą cyberataku, który wpływa na systemy informacyjne i usługi miejskie

0
Rada Miasta Torre Pacheco padła ofiarą cyberataku, który wpływa na systemy informacyjne i usługi miejskie

Rada Miasta Wieża Pacheco był ofiarą Cyber ​​atak skierowane na systemy informatyczne, na które mógł mieć wpływ dane osobowe mieszkańców gminy.

Jest to incydent związany z oprogramowaniem ransomware wykryty w ubiegły piątek, 29 marca, kiedy to Służba IT sprawdziła, że ​​Lokalna Policja nie miała dostępu do serwerów a później sprawdzenie, czy reszta informacji została zaszyfrowana.

Gdy cyberatak stał się znany, Rada Miejska Torre Pacheco poinformowała Służba Komputerowa Wspólnoty Autonomicznej i Narodowego Centrum Kryptologicznego (CCN) w celu posiadania skutecznych mechanizmów, które by na to pozwoliły złagodzić działanie hakerów i ograniczyć możliwe negatywne skutki.

Burmistrz Torre Pacheco, Pedro Angel Rocazgłosił cyberatak Straży Cywilnej i natychmiast utworzył Komisja Kryzysowa która stale analizuje rozwój sytuacji i jej wpływ na obywateli. Poinformowano także rzeczników miejskich grup politycznych.

Burmistrz wskazał, że „w obliczu tych cyberprzestępców pytam jedność instytucjonalna i społeczna. Pracujemy nad przywróceniem normalności, którą widzieliśmy, że została naruszona. Powszechnie uważa się, że z dużym prawdopodobieństwem to nie my będziemy ofiarami tego typu ataków, a dziś jesteśmy, podobnie jak ostatnio inne samorządy miejskie, jak np. Sewilli lub Calvià na Majorce”.

Dane osobowe, których to mogło dotyczyć, będą powiązane z zarządzanie usługami komunalnymi, w tym podstawowe dane identyfikacyjnea związane z procedurami administracyjnymi zarządzanymi przez Radę Miasta, a także dane jej służb wewnętrznych, związane z jej wewnętrznym zarządzaniem.

Cyberatak atakuje dostępność informacji, szyfrowanie wszystkich informacji, o których mowa powyżej oraz nad czym już trwają prace mające na celu jak najszybszą wymianę dotkniętych usług.

W ramach środków ostrożności zaleca się, aby osoby powiązane z Urzędem Miasta, a zwłaszcza te, których informacje zostały przekazane drogą elektroniczną, zachowały szczególną ostrożność podczas obchodzenia się z danymi osobowymi.

Zgodnie z przepisami aktualnie obowiązujących przepisów o ochronie danych osobowych, począwszy od Ratusz w Torre Pacheco Pragniemy ogólnie poinformować obywateli o następujących kwestiach związanych z cyberatakiem, którego doświadczył Urząd Miasta

W celu uzyskania dodatkowych informacji zainteresowane strony mogą kontaktować się z Urzędem Miasta za pośrednictwem poczty elektronicznej infoaytotp@gmail.com.

W ten sam sposób i za radą Pełnomocnika ds. Ochrony Danych Urzędu Miejskiego, zawiadomienie do Hiszpańska Agencja Ochrony Danychzawsze zapewniając ochronę prywatności i poufności wszystkich osób, których mogło to dotyczyć.

source