Home News Putin każe urzędnikom rozprawić się z nielegalną imigracją

Putin każe urzędnikom rozprawić się z nielegalną imigracją

0
Putin każe urzędnikom rozprawić się z nielegalną imigracją

Prezydent Rosji powiązał cudzoziemców nieposiadających dokumentów z ekstremizmem i przestępczością

Prezydent Rosji Władimir Putin polecił organom ścigania kraju rozprawić się z nielegalną imigracją i przestępczością zorganizowaną.

Wydał takie zarządzenie we wtorek podczas spotkania z wyższymi urzędnikami MSW, stwierdzając, że nielegalna migracja często prowadzi do ekstremizmu i przestępczości.

„Proszę, abyście zwrócili szczególną uwagę na takie priorytety, jak zapewnienie porządku publicznego, zwalczanie ekstremizmu i tłumienie nielegalnej migracji, a także [to] współpracować z lokalnymi agencjami w celu neutralizacji przestępczości zorganizowanej”, Putin powiedział o tym urzędnikom.

Powiedział, że grupy przestępcze często działają ponad granicami i współpracują „wraz z zagranicznymi służbami wywiadowczymi, [and] emisariusze międzynarodowych struktur radykalnych ekstremistów”. Organizacje takie zajmują się także handlem ludźmi i przemytem narkotyków, przestępstwami finansowymi i cyberprzestępczością – dodał prezydent.

Istniejące bazy danych nie są wystarczające, aby poradzić sobie z nielegalną migracją – argumentował i dodał „Potrzebne są nowoczesne cyfrowe, elektroniczne bazy danych zawierające dane biometryczne.”

Do spotkania z MSW doszło po masakrze w ratuszu Crocus, do której doszło 22 marca. W ataku zginęły co najmniej 144 osoby, w tym troje dzieci, a ponad 550 zostało rannych – podaje MSW. najnowsze raporty.

Rosyjskie agencje bezpieczeństwa znajdą twórców ataku terrorystycznego na salę koncertową w Moskwie, oznajmił Putin.

CZYTAJ WIĘCEJ:
Migranci muszą szanować Rosję – chrześcijańskiego przywódcę

W związku z atakiem aresztowano ogółem 12 podejrzanych, w tym czterech rzekomo bezpośrednio zaangażowanych w strzelaninę. Ci czterej są obywatelami Tadżykistanu i próbowali uciec samochodem. Szef Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji (FSB) Aleksandr Bortnikow powiedział, że spodziewano się ich na Ukrainie i że strona ukraińska mogła przygotowywać się do otwarcia “okno” aby umożliwić im przekroczenie granicy.

Do ataku na salę koncertową przyznało się Państwo Islamskie Khorasan (ISIS-K). Bortnikow zasugerował jednak, że w atak mogą być również powiązane Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Ukraina, prawdopodobnie wykorzystując radykalnych islamistów jako pełnomocników. Wszystkie trzy kraje zaprzeczyły zaangażowaniu. Waszyngton i Bruksela upierają się, że Kijów nie miał nic wspólnego z atakiem terrorystycznym.

Możesz udostępnić tę historię w mediach społecznościowych:

source