Home Sports „Pulla” od Gamero do Lorenzo i Alfaro: o tym mówił "spacery" de Montero z Kolumbią i Vargas z Kostaryką

„Pulla” od Gamero do Lorenzo i Alfaro: o tym mówił "spacery" de Montero z Kolumbią i Vargas z Kostaryką

0
„Pulla” od Gamero do Lorenzo i Alfaro: o tym mówił "spacery" de Montero z Kolumbią i Vargas z Kostaryką

A Pomimo złego momentu i siedmiu meczów bez wygranej (5 kolejnych porażek, a następnie 2 remisy), Millonarios zareagowali ostatni odcinek BetPlay League 1-2024 i zbliżył się do ostatecznej klasyfikacji po 8 z półfinałowych home runów. Oraz w remisie z Cali i zwycięstwie nad Santa Fe Bramkarz Alvaro Montero i obrońca Juan Pablo Vargas nie byli obecni ze względu na wezwania do reprezentacji Kolumbii i Kostaryki.odpowiednio.

Cóż, za długo cierpiące zwycięstwo bluesa w ostatnią sobotę, 30 marca przeciwko Fortalezie CEIF, dwóch graczy wróciło i zanotowało więcej niż znakomite występy. I pomimo braku ważnych występów w swoich reprezentacjach, praktycznie bez gry, Trener Alberto Gamero poczynił „pikantny” komentarz i zostawił wiadomości w związku z brakiem minut swojej drużyny z Nstorem Lorenzo (trenerem Reprezentacji Kolumbii) i Gustavo Alfaro (trenerem Kostaryki).

Sam trener Millonarios, choć spodziewał się, że na ten mecz skorzysta z grupy zwykłych zmienników, zdecydował się postawić Montero i Vargasa od początku, starając się chronić starterów przed debiutem w Copa Libertadores 2024 przeciwko Flamego w najbliższy wtorek, 2 kwietnia.

Gamero i wiadomość o połączeniach bez minut z Montero i Vargas z Kolumbią i Kostaryką

W meczu, w którym Millonarios zwyciężyli 2:1 z Fortalezą CEIF, Juan Pablo Vargas otworzył wynik bardzo dobrym uderzeniem głową w 30. minucie, po czym padł gol Juana Carlosa Pereiry, który zdawał się położyć kres grze., a w kilku akcjach trzeci może przybyć. Jednak w drugiej połowie można było zauważyć, że tak grupa graczy, którzy rzadko grali i otrzymali zniżkę Adrina Parry w 55 minutach.

A w 70 minucie, dla po wyraźnym rzucie karnym ręką Scara Vanegasa mogło być 2:2 i w tym momencie bohaterem okazał się lvaro Monterozatrzymał zbiórkę i w kolejnych akcjach pomógł utrzymać wynik 2-1.

Świadczy to o tym, że ryzykowna decyzja Gamero, polegająca na umieszczeniu swoich dwóch postaci w defensywie i narażeniu ich na kontuzje, okazała się jak najbardziej słuszna. Na konferencji prasowej po zwycięstwie na Estadio de Techo ten sam trener przesłał wiadomość do trenerów reprezentacji Kolumbii i Kostaryki. za zabieranie swoich graczy w podróż, a nie na grę:

Byli gracze, którzy potrzebowali filmowania, meczów i minut, i robili to. Nie było łatwo zatrudnić Juana Pabla i Álvaro, ale jak im mówię: „spacer” trwał półtora tygodnia (śmiech). Musieli przyjechać i zagrać, ale włożyli w to wiele wysiłku i na pewno do wtorku ich odzyskamy.

Montero i Vargas rozmawiali o swoim powrocie do Millonarios po spotkaniu FIFA

W Millonarios często nazywano Montero Kolumbijczykiem „Tricolor”Był nawet drugim bramkarzem, za Camilo Vargasem, a przed Davidem Ospiną i Kevinem Mierem. Ale tylko na tę skomplikowaną chwilę, Wygląda na to, że nie przyjął tej rozmowy na tyle dobrze, aby nie wystawić go do gryale wie, że taka jest rola bramkarzy i podkreślił obroniony rzut karny oraz wkład w ten skomplikowany moment:

W ten sposób my, łucznicy, żyjemy razem, chwile satysfakcji, błędów, goryczy. Nie dotknąłem tej pozytywnej części podczas obrony rzutu karnego. Ale poza indywidualną sytuacją musimy ratować wartość, jaką mają młodzi ludzie z Millonarios, ponieważ był to skomplikowany i trudny kontekst, ponieważ warto było odnieść zwycięstwo i udało się to osiągnąć.

Wysoki bramkarz guajiro zażartował, wyjaśniając, że nie prosił Gamero, aby dla niego grał wynikają z braku występów z Kolumbią przeciwko Hiszpanii i Rumunii: „Nie, nauczyciel (Gamero) nawet do mnie nie dzwoni, kiedy tam jesteśmy (śmiech). Zawsze pragniemy grać, wnosić swój wkład do zespołu, wykorzystywać czas. To są decyzje nauczyciela, to jego odpowiedzialność, musimy ich przestrzegać ”. A sam Álvaro dał jasno do zrozumienia, że ​​zawsze chce być na boisku: „Jeśli mnie zapytasz, chciałbym grać zawsze, w każdym meczu. Czasami mnie to wykańcza i musisz to zrozumieć (śmiech)”..

W przypadku Juana Pabla Vargasa było podobnie jak w przypadku jego partnera, gdyż kiedy przeszedł do „etycznej” Kadry Narodowej, ważne było a nawet strzelił gola na Mistrzostwach Świata w Katarze w 2022 r. przeciwko Niemcom. Wygląda jednak na to, że nie uważają go za startera i mimo wszystko jego nieobecność w niebieskim klubie jest tego warta. Mówi z osobowością i jak jeden z kapitanów Millonarios:

Zanim odszedłem do reprezentacji narodowej, mieliśmy przełomowy moment, kluczowy pod względem wyników, potem zremisowaliśmy z Deportivo Cali, mecz z Santa Fe. Widziałem wszystko i była to świetna gra zespołowa, mecz. świetnej jakości, zaangażowanie i dużo nastawienia

Kiedy przyszedł czas na wyjazdy na mecze z Hondurasem, play-offy Copa America 2024 i na mecz z Argentyną, Juan Pablo brał udział w meczu z Envigado i cierpiał z powodu dystansu. równość z Cali i zwycięstwo w klasyku z Santa Fe. Dlatego przybył do grupy z większą pewnością siebie i nadzieją na zakwalifikowanie się do ligi BetPlay 1-2024 i rozpoczęcie od wszystkiego w Copa Libertadores 2024, w obliczu trudnego Flamengo: „Znalazłem drużynę, która chce iść do przodu, aby dostać się do grupy 8-osobowej. Mecze trzeba rozegrać, ale jeśli będziemy kontynuować to tempo i rytm, wkrótce znajdziemy się w grupie 8”.

Y o meczu, w którym został wybrany jako figura przy bramce i obronieVargas podkreślił to, co mówił jako kapitan i co zaowocowało długotrwałym zwycięstwem wielu młodych zawodników i zmienników nad Fortalezą CEIF:

Większość z nich nie grała, ale niektórym z nich powiedziałem przed meczem. Tu nie chodzi o młodych czy starszych ludzi, chodzi o graczy, którzy chcą wziąć odpowiedzialność za wszystko, co muszą zrobić, aby dobrze sobie radzić. Naszym obowiązkiem jest bronić Tarczy Milionerów tak, jak powinna.

Nie możesz o tym zapomnieć powiedział trener Nstor Lorenzo, zanim w Europie pokonał Hiszpanię i Rumunię z Kolumbiąktóry nie powołał tak wielu kolumbijskich piłkarzy ze względu na to, co pokazują na poziomie lokalnym i krytykując brak konkurencyjności lokalnych klubów, gdy wychodzą grać na międzynarodowych rozgrywkach:

Na liście znajduje się ponad 20 zawodników z zewnątrz, ale są też zawodnicy, którzy niedawno opuścili Ligę i poznaliśmy ich w kolumbijskich mikrocyklach piłkarskich. Wiele się wydarzyło, musieliśmy zawiesić wiele mikrocykli, bo zawodnicy się nie pożyczyli, co miało miejsce w zeszłym roku… Jeśli chodzi o Ligę Kolumbijską, musimy zadać sobie pytanie, na jakim jest ona poziomie, w sensie rywalizacji. Jak daleko zaszliśmy w Copa Sudamericana i Copa Libertadores? Jest wiele rzeczy, które wyznaczają rzeczywistość ligi. Widzimy wszystko, chodzimy na wszystkie pola i widzimy wszystkich… Zawsze chodzimy oglądać mecze i bardzo to szanujemy, ponieważ w Kolumbii jest mnóstwo talentów, szanujemy to i pokazujemy to, ponieważ zrobiliśmy mikrocykle, do których sprowadziliśmy zawodników ze wszystkich drużyn

Dlatego, Pomimo jego śmiechu, słowa Gamero zostały odebrane jako wiadomość o podwójnym znaczeniu i że zawsze powtarzał, że jest otwarty na rozmowy i wspieranie reprezentacji Kolumbii z elementami Milionerów.source