Home News Przyjaciele i pieniądze dla młodych ludzi

Przyjaciele i pieniądze dla młodych ludzi

0
Przyjaciele i pieniądze dla młodych ludzi

Kontynuując pragnienie posiadania dzieci wśród dzisiejszej młodzieży, internetowe badanie Pew Research pokazuje, że większość młodych dorosłych, którzy nie mają dzieci (67%), twierdzi, że nie odczuwa zbytniej presji ze strony rodziców, aby je mieć.

Mniej więcej co piąty (19%) twierdzi, że odczuwa pewną presję mieć dzieci i 14%, dużo wystarczająco.

Jeśli chodzi o znaczenie małżeństwa i rodzicielstwa dla satysfakcjonującego życia, inna ankieta przeprowadzona w 2023 r. na tej samej stronie internetowej wykazała, że ​​dorośli Amerykanie w każdym wieku zazwyczaj twierdzą, że satysfakcja z pracy i posiadanie bliskich przyjaciół są dla nich bardzo ważne. żyj pełnią życia. Znacznie rzadziej mówią to samo o małżeństwie i posiadaniu dzieci.

Spośród wszystkich dorosłych w wieku od 18 do 34 lat 20% twierdzi, że małżeństwo jest bardzo ważne dla prowadzenia satysfakcjonującego życia, a 22% twierdzi, że posiadanie dzieci jest bardzo ważne. w porównaniu, 68% twierdzi to samo na temat posiadania pracy lub karierę, którą lubią, a 62% – posiadanie bliskich przyjaciół. Nie ma różnic między płciami w poglądach młodych dorosłych na znaczenie zawarcia małżeństwa i posiadania dzieci.

Amerykanie uważają pracę i bliskich przyjaciół, bardziej niż małżeństwo i rodzicielstwo, za bardzo ważne elementy satysfakcjonującego życia. Wreszcie, młodzi dorośli najczęściej twierdzą, że posiadanie dużej ilości pieniędzy jest ważne dla satysfakcjonującego życia. Wszystkie te dane powinny sugerować strategię wspierania posiadania dzieci w społeczeństwie o tak niskim wskaźniku urodzeń.

source