Home News Po długiej przerwie zwyciężył Fehérváry, a gole zdobyli także Slafkovský i Pospíšil. Boston zapewnił sobie pierwsze miejsce

0
Po długiej przerwie zwyciężył Fehérváry, a gole zdobyli także Slafkovský i Pospíšil.  Boston zapewnił sobie pierwsze miejsce

W środowy wieczór słowacki hokeista Martin Fehérváry strzelił swojego trzeciego gola w trwającym sezonie NHL. Jednak jego Waszyngton przegrał na lodzie Buffalo 2:6. Jego rodak Juraj Slafkovský również strzelił gola i asystował, a Montreal pokonał Florydę 5:3. Martin Pospíšil zanotował dwie asysty, ale Calgary nie powiodło się w meczu z Anaheim 3:5. Šimon Nemec z New Jersey przegrał z Pittsburghiem 3:6.

Fehérváry strzelił gola po 28 meczach przerwy, a ostatni gol strzelił 2 stycznia przeciwko Penguins. W meczu z Sabres dał o sobie znać już w 3. minucie, gdy dostrzegł go Michael Sgarbossa i słowacki obrońca mocnym strzałem z niebieskiej linii pokonał Ukku-Pekkę Luukkonena. Capitals prowadzili 1:0, ale po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 2:1 i ostatecznie zwyciężyli różnicą czterech bramek.

Buffalo – Waszyngton 6:2 /FEHÉRVÁRY na wyjeździe 1+0/, Montreal – Floryda 5:3 /SLAFKOVSKÝ u siebie 0+1/, New Jersey – Pittsburgh 3:6, New York Islanders – Chicago 2:1, Minnesota – Ottawa 3: 2, Nashville – Boston 0:3, Calgary – Anaheim 3:5

Slafkovský w pierwszej formacji

Fehérváry po raz kolejny zaczął grać w pierwszej parze defensywnej drużyny z Johnem Carlsonem i oprócz jednego strzału, co oznaczało celne trafienie, zaliczył też trzy trafienia, rozegrał 20:36 minuty i był drugim najbardziej zapracowanym zawodnikiem Waszyngtonu. W tym sezonie rozegrał 58 pojedynków i zdobył 14 punktów (3+11).

Goście przegrali trzecie spotkanie z rzędu, ale nadal trzymają się play-offów. Pierwsza formacja odegrała znaczącą rolę w triumfie Buffalo. John-Jason Peterka strzelił dwa gole i zaliczył asystę. Tage Thompson, Alex Tuch i Rasmus Dahlin mieli rekord 1+2. Sabres zachowały szansę na awans do fazy pucharowej. Napastnik gospodarzy, Jeff Skinner, rozegrał swój tysięczny, jubileuszowy mecz w NHL.

Slafkovský tradycyjnie zaczynał w pierwszym składzie Kanadyjczyków i strzelał gola w dziesiątym z ostatnich jedenastu pojedynków. Na początku trzeciej części słowacki skrzydłowy dotarł do krążka na czerwonej linii, odnalazł Cole’a Caufielda, który minął bramkę Panter i umieścił krążek za bramkarzem Anthonym Stolarzem.

obraz

Najwyżej wybrany zawodnik 2022 roku z 42 punktami (15+27) po 74 pojedynkach. Slafkovský zagrał 18:46 minuty, zanotował pięć strzałów, trzy trafienia, dodał plus punkt i trzy dwuminutowe kary. Po raz drugi z rzędu został ogłoszony trzecią gwiazdą meczu. Kapitan Nick Suzuki, który zdobył dwa celne trafienia, i Sam Montembeault, który zanotował 37 udanych obron, odegrali znaczącą rolę w triumfie Montrealu nad Florydą.

Nawet dwie asysty Pospíšila nie pomogły Flames w zwycięstwie nad Ducks. Po raz pierwszy w karierze słowacki napastnik zdobył dwa punkty w jednym meczu. W 31. minucie rozpoczęła się od niego akcja, którą po indywidualnej akcji zakończył Andrej Kuzmenko. W połowie trzeciej części Kuźmenko nie trafił w swój strzał, zmniejszając go do 3:4, ale to wszystko dla Calgary.

Druga darmowa karta

Pospíšil spędził na lodzie 15:16 minut, oddał jeden strzał i siedem trafień. W tym roku rozegrał 55 meczów, w których zdobył osiem goli i dwanaście asyst. Flames przegrali szósty z siedmiu poprzednich pojedynków, a ich szansa na awans do play-offów jest jedynie teoretyczna. Anaheim odniosło sukces po pięciu meczach, Alex Killorn strzelił dwa gole, Troy Terry miał bilans 1+2, a Olen Zellweger miał trzy asysty.

obraz

Devils przegrali z Pittsburghiem 3:6 w składzie z Niemcem. Bohaterami gości byli Sidney Crosby i Jewgienij Malkin z dwoma golami. Rosyjski napastnik dołożył także asystę. Pingwiny wypadły szczególnie w trzeciej kwarcie, kiedy zdobyły pięć celnych trafień i cieszyły się czwartym triumfem w pięciu ostatnich meczach. Pittsburgh powrócił do rywalizacji w play-offach.

Do Waszyngtonu, który ma drugą dziką kartę w Konferencji Wschodniej, tracą tylko trzy punkty. Niemiec zagrał 18:15 minut i miał dwa „minusy”.

Boston potwierdził pierwsze miejsce w Dywizji Atlantyckiej i zwyciężył na lodzie Nashville 3:0. Linus Ullmark obronił 31 razy, zdobywając drugie czyste konto w sezonie i ósme w swojej profesjonalnej karierze ligowej. W meczu szwedzki bramkarz zaliczył także asystę. Bruins prowadzili czescy napastnicy David Pastrňák i Pavel Zacha, gdy obaj strzelili gola i asystę. Bramkę zdobył także Charlie Coyle.

01 – Zmodyfikowano: 2024-04-02 13:44:32 – Feat.: – Tytuł: Grali tam zarówno Chára, jak i Gáborík. Reprezentant Słowacji powinien zamienić niepewność walki o NHL na elitarną szwedzką drużynę 02 – Modyfikacja: 2024-04-02 05:28:02 – Feat.: – Tytuł: Tampa zakończyła passę dziewięciu meczów, Erik Černák wrócił do składu 03 – Zmodyfikowano: 2024 -03-31 05:31:43 – Feat.: – Tytuł: Pospíšil strzelił ósmego gola w sezonie, Kolorado i Vancouver idą do play-offów. Dobra passa Slafkowskiego dobiegła końca 04 – Zmodyfikowano: 2024-03-30 09:38:24 – Feat.: – Tytuł: Niedźwiedź z Liptowskiego Mikulasza został postrzelony, a Korčok wyraźnie odżył po pierwszej rundzie (Týždňovka HN) 05 – Zmodyfikowano: 2024- 03-30 06:08:50 – Feat.: – Tytuł: Porażka hokeistów z New Jersey. Czterobramkowy Thompson zapewnił triumf Buffalo, Niemcowi, który był najbardziej zapracowanym obrońcą drużyny