Home News Pamięć wybiórcza Ministra Pamięci

Pamięć wybiórcza Ministra Pamięci

0
Pamięć wybiórcza Ministra Pamięci

Wczoraj, 1 kwietnia, za rządów Franco, obchodzono jako „Dzień Zwycięstwa” w wojnie domowej przeciwko Republikańskiemu Frontowi Ludowemu, wówczas całkowicie poddanemu totalitarnemu stalinizmowi Związku Radzieckiego i którego komisarze polityczni kontrolowali „Armię Czerwoną”. Próba wmówienia ludziom w tym momencie, że ten rząd był rządem legalnym i demokratycznym, jest równie absurdalna, jak próba jego obrony na przykład na rzecz obecnego rządu Chavisty w Maduro, na Kubie, w Nikaragui czy w Korei Północnej. To dodatkowo i bez uszczerbku dla faktu, że jego krwawy rewolucyjny zamach stanu z października 1934 r. przeciwko prawowitemu rządowi Republiki, ponieważ prawica wyraźnie zwyciężyła, a republika „była ich”, któremu towarzyszył jego „pucherazo” w wyborach w lutym 1936 r. zatarły wszelkie ślady legitymizacji demokratycznej.

Obecny Front Ludowy Sanchisty chce teraz wygrać tę dramatyczną wojnę poprzez narzucenie obowiązkowej historii pamięci, która definiuje i przepisuje to, co jest legalne i demokratyczne w naszej Historii, w paradygmatycznym modelu naśladowania reżimów totalitarnych. Teraz rządy koalicyjne PP i Vox w różnych wspólnotach autonomicznych uchyliły lub zreformowały te, które zatwierdzili ich poprzednicy, a „minister pamięci demokratycznej” zapowiada, że ​​zamierzają zwrócić się do TC Pumpido „za sprzeczność z prawem międzynarodowym » .

Bez wątpienia prokurator Demokratów, była Minister Sprawiedliwości i była prokurator generalna stanu Dolores Delgado oraz kancelaria prawna byłego sędziego Baltasara Garzóna będą w stanie właściwie doradzić Państwu w sprawie tych zasobów, biorąc pod uwagę ich udokumentowane doświadczenie w sprawach związanych z obrona praw człowieka w reżimach tak demokratycznych jak ten Front Ludowy. Jeśli chodzi o ministra pamięci, byłego prezydenta rządu Wysp Kanaryjskich, który rzekomo był rzekomo wykonawcą ważnych operacji z Koldosferą, wypadałoby ożywić jego osobistą pamięć w tej sprawie. Chociaż nie ma to wpływu na prawo międzynarodowe, ale najwyraźniej ma wpływ na prawo krajowe i wyjaśnij to parlamentarnej komisji śledczej Senatu utworzonej w sprawie tych masek. To już smutne, że musimy w tym momencie omawiać naszą najbardziej dramatyczną przeszłość w historii, kiedy teraźniejszość i przyszłość stwarzają szczególnie ryzykowne problemy, którym powinniśmy wspólnie stawić czoła. Ale nie możemy być naiwni, ponieważ Sanchismo stara się kontrolować przeszłość, aby kontrolować naszą teraźniejszość i naszą przyszłość. Orwell w najczystszej postaci. I 40 lat po jego dystopijnym „1984”.

source