Home News Nowe kroki dla Segowii, aby stać się Europejskim Miastem Sportu w 2025 r

Nowe kroki dla Segowii, aby stać się Europejskim Miastem Sportu w 2025 r

0
Nowe kroki dla Segowii, aby stać się Europejskim Miastem Sportu w 2025 r

Segovia w dalszym ciągu osiąga swój cel, jakim jest zostanie Europejskim Miastem Sportu w 2025 r. Burmistrz miasta José Mazarias i radny ds. sportu Jesús Garrido odebrali w Sali Białej ratusza elementy Komisji Oceniającej kandydaturę Segowii na Europejskie Miasto Sportu w 2025 r., która pozostanie w stolicy Segowii przez kilka dni, zapoznając się za pośrednictwem Departamentu Sportu z projektem przygotowanym przez Radę Miasta Segowii i oceniając jego różne czynniki , Segovia, aby to zdobyć.

Podczas tej wizyty obecni byli: prezes i sekretarz generalny Aces Europe, Gian Francesco Lupattelli i Hugo Alonso, jeden z członków komitetu wykonawczego, Lukas Vorel-Adams; prezydent Aces Spain Antonio Garde i była dyrektor sportowa Kartageny Francisca Martínez.

ACES Europe to stowarzyszenie non-profit z siedzibą w Brukseli, które od 2001 roku co roku przyznaje wyróżnienia Stolicy, Miastu, Społeczności i Europejskiej Wiosce Sportowej. Nadawanie tych odznaczeń ACES Europe realizuje zgodnie z zasadami odpowiedzialności i etyki, mając świadomość, że sport jest czynnikiem integrującym społeczeństwo, poprawiającym jakość życia i zdrowie osób go uprawiających.

Od swojego powstania w 1999 roku ACES Europe stara się promować sport wśród wszystkich obywateli Unii Europejskiej, starając się promować inicjatywy prywatne i publiczne w celu zwiększenia wsparcia dla sportu, nie tylko z zawodowego punktu widzenia, ale także jako środka spójność społeczną oraz poprawę zdrowia i jakości życia obywateli.

CYTOWAĆ

Radny poinformował natomiast, że otrzymał nowe pismo z Ministerstwa Edukacji, w którym odmawia zmiany rozmiaru projektu Centrum Innowacji, Technologii i Wysokiej Efektywności Kształcenia Zawodowego (CITAR) przy miejskim CIDE.

Po spotkaniu z sekretarz generalną ds. szkolenia zawodowego Clarą Sanz Mazarias zapewnił, że uzgodniono, że Ministerstwo przeprowadzi badanie w celu zmiany skali potrzeb CITAR. Jednak z ostatnich wiadomości, jak ubolewał burmistrz, wynika, że ​​Oświata „nie zmieniła rozmiaru ani nie przedstawiła żadnej nowej propozycji w oparciu o pierwotny projekt”, który zajmował wszystkie piętra, bez możliwości innego wykorzystania, „powtarzając „te same warunki jak przed meczem.”

Burmistrz sprecyzował, że Ministerstwo mówi o rocznych inwestycjach na poziomie 3,3 mln, „nie podając, kiedy będzie pierwszy rok”, m.in. „bo takiej pozycji nie ma”. Ponadto zapewnił, że proponują wpłacanie łącznie 176 139 euro rocznie tytułem wkładu w utrzymanie budynku, co stanowi około 28 procent rocznych kosztów utrzymania nieruchomości, kwotę tę uznał za „niewystarczającą”. .”

„Wzrosła liczba osób, które przyjeżdżałyby na szkolenie w okresach od trzech do pięciu dni”, pozostawiając tę ​​liczbę od 1500 do 2000 uczniów, a jeśli chodzi o liczbę trenerów, którzy będą okresowo przyjeżdżać do miasta, od 100 i 150. Biorąc pod uwagę te nowe warunki, burmistrz miasta José Mazarias uznał, że wpływ na miasto „jest niepewny” i wyjaśnił, że Ministerstwo wskazało, że zapłaci za wyżywienie, utrzymanie i zakwaterowanie, „liczba ta obejmowała w obrębie tych 3,3 miliona, bez określenia.” „Ryzykujemy, że urzędnicy przyjadą pociągiem, wykonają swoje czynności i ponownie wyjadą, nie stawiając stopy w mieście” – podkreślił. „Propozycja Rady Miejskiej polega na wykorzystaniu rozmowy, która odbyła się w siedzibie Ministerstwa. i osiągnąć wywiązanie się z porozumienia w oparciu o zmianę rozmiaru projektu i zgłoszenie nowej propozycji” – podsumował burmistrz.

source