Home News Netanjahu chce zamknąć oddział katarskiej telewizji Al Jazeera w Izraelu

Netanjahu chce zamknąć oddział katarskiej telewizji Al Jazeera w Izraelu

0
Netanjahu chce zamknąć oddział katarskiej telewizji Al Jazeera w Izraelu

Premier Izraela Netanjahu.  FOTO: Reuters

Premier Izraela Netanjahu. FOTO: Reuters

W październiku izraelski rząd zatwierdził środki mające na celu tymczasowy zakaz wjazdu zagranicznych mediów do kraju w czasie stanu wyjątkowego, jeśli rząd uzna, że ​​media szkodzą bezpieczeństwu narodowemu.

Izraelski parlament zbierze się dziś wieczorem, aby uchwalić ustawę zezwalającą na zamknięcie katarskiego oddziału telewizyjnego Al Jazeery w Izraelu. Premier Izraela Benjamin Netanjahu ogłosił to dzisiaj za pośrednictwem rzecznika swojej partii Likud.

obraz

Następnie Netanjahu „podejmie natychmiastowe kroki w celu zamknięcia Al Jazeery zgodnie z procedurą określoną przez prawo” – oznajmiła partia Likud w oświadczeniu.

Już w październiku izraelski rząd zatwierdził środki umożliwiające tymczasowy zakaz obecności zagranicznych mediów w kraju w czasie stanu wyjątkowego, jeśli rząd uzna, że ​​media szkodzą bezpieczeństwu narodowemu.

Al Jazeera oskarża Izrael o wspieranie swoimi relacjami palestyńskiego ruchu Hamas, z którym Izraelczycy toczą wojnę od 7 października w związku z jego atakiem terrorystycznym na dużą skalę na terytorium Izraela.

01 – Zmodyfikowano: 2024-04-01 10:24:19 – Feat.: – Tytuł: Hamas twierdzi, że armia izraelska wycofała się ze szpitala w Gazie. Znaleźli tam dziesiątki martwych osób 02 – Zmodyfikowano: 2024-04-01 05:53:00 – Feat.: – Tytuł: Izraelski nalot uderzył w szpital Al-Aksa w Strefie Gazy 03 – Zmodyfikowano: 2024-03-31 21: 00:48 – Feat.: – Tytuł: Palestyńczyk, który zaatakował żydowskich osadników, zgłoszony władzom izraelskim 04 – Modyfikowano: 2024-03-31 20:21:12 – Feat.: – Tytuł: Izrael oficjalnie złożył propozycję rozwiązania Biuro ONZ ds. Uchodźców Palestyńskich, ma zostać utworzona nowa agencja 05 – Zmodyfikowano: 2024-03-31 18:46:00 – Feat.: – Tytuł: Netanjahu twierdzi, że Hamas zaostrza swoje żądania w negocjacjach o zawieszeniu broni



source