Home Sports Nene, przyjaciel Rubialesa, miał w swoim hotelu w dwóch sejfach 318 350 euro

Nene, przyjaciel Rubialesa, miał w swoim hotelu w dwóch sejfach 318 350 euro

0
Nene, przyjaciel Rubialesa, miał w swoim hotelu w dwóch sejfach 318 350 euro

miPrzyjaciel byłego prezesa Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej (RFEF) Luisa Rubialesa, Francisco Javier Martín Alcaide z Nene przetrzymał 318 350 euro w dwóch sejfach należącego do niego hotelu w Granadziehotelu Urban Dream Granada, oprócz kolejnych 5000 euro znalezionych w jego domu, również znajdującym się w tym andaluzyjskim miasteczku.

Wynika to z protokołu rejestru biur rzeczonego hotelu, do którego EFE miała dostęp i który został sporządzony przez UCO Gwardii Cywilnej w dniu 20 marca w ramach operacji Brody rozpoczętej w ramach dochodzenia Trybunału Instrukcji 4 Majadahondy (Madryt) w sprawie rzekomych nieprawidłowych umów powiązanych z RFEF, któremu przewodniczy Rubiales.

Jako administrator zakładu będącego jednocześnie siedzibą firmy Nazares Hotel Operations SL y Dismatec Sport SL, Pojawia się Martín Alcaide, chociaż przy przeszukaniu była obecna tylko jego żona Purificacin Rufino Domnguez, która została zatrzymana podczas tej operacji.

W jednym z dwóch biur”wykorzystywane do administrowania kompleksem hotelowym„, jeden na parterze, drugi na pierwszym piętrze nieruchomości, znaleziono dwa sejfy wbudowane w szafę, do których nie znaleziono kluczy, „w związku z tym konieczne było użycie siły przy otwieraniu” – podaje Straż Cywilna.

W jednym z nich interweniowano 70 000 euroi w drugim 248.350z czego 10 000 było w 50 banknotach w kopercie z odręcznym napisem „Dla Javiera”.

Spośród ogółu interweniowanych 224.850 euro Były to banknoty o nominałach 50 euro, 20 000 w banknotach 200, 2000 w banknotach 20, 1000 w banknotach 10 i 500 w banknotach 5 euro.

Oprócz pieniędzy agenci zabezpieczyli dwa laptopy, kopie plików znajdujących się na komputerze administracyjnym oraz „mnóstwo dokumentów, zarówno drukowanych, jak i pisanych odręcznie“, a także wizytówki i reprezentacja.”

Natomiast przy rejestracji miejsca zamieszkania Nene i jego żonie w Ogijares (Granada) – jak wynika z postępowania, odnaleziono kolejne 5 tys. eurosource