Home Sports Na Cheikha Sarra nałożona jest już kara: 2 mecze i porażka Majadahondy 3:0

Na Cheikha Sarra nałożona jest już kara: 2 mecze i porażka Majadahondy 3:0

0
Na Cheikha Sarra nałożona jest już kara: 2 mecze i porażka Majadahondy 3:0

Ya jest oficjalne, Cheikh Sarr opuści dwa kolejne mecze z Rayo Majadahondą. Jedyny sędzia zawodów ogłosił sankcję dla piłkarza Rayo Majadahondy. Bramkarz Senegalu będzie musiał odsiedzieć karę za reakcję na rasistowskie obelgi, jakich doznał w ostatni weekend w pojedynku z Sestao.

Uznaj mecz za przegrany z CF Rayo Majadahonda wynikiem trzech bramek do zeraodejmując jednocześnie trzy punkty od swojej klasyfikacji i nakładając na ww. klub karę w wysokości 3006 euro.

Nałóż także na klub Sestao River Club karę w wysokości 6001 euro i spór między nimi za zamkniętymi drzwiami.

kolejne mecze odbędą się na ich obiektach.

Szejk Sarrktóremu groziła kara wynosząca od 4 do 8 meczów bez możliwości gry, a także przegrana meczu, a nawet odebranie punktów jego drużynie, będzie w końcu musiał się zastosować 2 imprezy.

Od klubu, który czekał na sankcję, Będą apelować i mieć nadzieję, że uwzględniony zostanie kontekst, w jakim zachował się bramkarz, który był ofiarą.. Prawdę mówiąc, sam zawodnik określił we wtorek możliwą sankcję jako „niesprawiedliwą” i poprosił o „przebaczenie świata piłki nożnej” za swoje czyny.

Gracz Szejk Sarrzostał wydalony po „przeskoczyć przez płot boiska, opuścić boisko przez teren za bramką, w której się znajdował, w celu gwałtownego ataku na jednego z obecnych tam widzów, nie będąc w stanie ustalić, co mówią przeciw nim kibice znajdujący się w tym obszarze” powiedział gracz”, wskazuje na relację sędziego z samego meczu. Akcja, która na tym się nie zakończyła, ale „mocno pochwyciła jednego z widzów, zmuszając go do rozdzielenia przez jego towarzyszy i obecnych tam widzów”.

Cheikh Sarr: „Bardzo mnie denerwuje, że muszę przepraszać, robię to z szacunku”

W raporcie, poza incydentem z kibicem, sędzia odnotował, że zawodnik zwrócił się do niego „brutalnie w stosunku do mnie, z wyraźnym zamiarem zaatakowania mnie, gdyż musiał być powstrzymywany przez kolegów z drużyny obecnych na boisku”. Coś, co sam Cheikh chciał wczoraj wyjaśnić: „Moje zachowanie wobec sędziego nie było agresywne. Wydarzyły się rzeczy, które mnie zaniepokoiły i bez pytania pokazał mi czerwoną, dlatego z całym szacunkiem na świecie chciałam go zapytać dlaczego. To jedyna rzecz, o którą poszłam go zapytać. Godzinę później również z nim rozmawiałem i zapytałem, co się stało, a on udzielił mi wsparcia, za co jestem wdzięczny”.

Świetna nauka

Cheikh, który twierdził, że był bardzo zdenerwowany w momencie zniewagi, przyznał, że nie miał racji w swojej reakcji, ale to, co musiał usłyszeć, zraniło go. „Jeśli to się powtórzy, będę wiedział, jak się zachować” – przyznał wczoraj na konferencji prasowej. Julin Mora, pracownik Rayo Majadahonda, który zabrał Cheikha z pola i był z nim w pierwszych chwilach, powiedział, że widział, jak tonął. “Nie płakał, ale był załamany i zaniepokojony sankcją, jaka może na niego spaść.“, Wyjaśnić.

Oświadczenie Sestao

We wtorek wieczorem Sestao wydał oficjalne oświadczenie, w którym prosił swoich fanów o domniemanie niewinności i oddał się na służbę każdemu, kto był niezbędny do wyjaśnienia faktów: „W żadnym momencie podczas świętowania meczu nie było słychać żadnych skandów rasistowskie wobec któregokolwiek z bohaterów: dowodem jest to, że w protokołach meczów, zarówno arbitrażu, jak i Ertzaintzy, nie ma nic pod tym względem odzwierciedlonego, ani też w obrazach telewizyjnych” – czytamy w tekście.source