Home Sports MVP Embiid wraca do gry i wychodzi z depresji

MVP Embiid wraca do gry i wychodzi z depresji

0

MVP powraca. I statystycznie nie sprawiało wrażenia, jakby od dwóch miesięcy było bezrobotne. Joel Embiid miał decydujący wpływ na zwycięstwo Sixers nad Thunder 109:105, zdobywając 24 punkty, sześć zbiórek, siedem asyst i trzy odzyskania. w prawie 30 minut na torze. W ostatnich sekundach jeden z tych przechwytów i dwa kolejne rzuty wolne zadecydowały o tym, że jego powrót na boisko zakończył się dobrym wynikiem.

• Wojownicy 104-100 Mavericks

„Myślałem, że było całkiem źle. Po prostu to rozumiem”.. Zwykle, kiedy wracam z takich rzeczy, myślę, że 30, 40 punktów… Tym razem jest trochę inaczej. „Zajmie mi trochę czasu, zanim znów stanę się sobą i naprawdę sobie zaufam”.– ocenił środkowy, któremu na koniec meczu pogratulował Allen Iverson, legenda Sixers, która nie chciała przegapić swojego powrotu.

Embiid, mając długą historię kontuzji, przyznał, że tym razem było gorzej niż inni, mimo że nie są zbyt poważni: „To było rozczarowujące i przygnębiające. Zajęło mi trochę czasu, zanim się z tym uporałem i nadal nie udało mi się. Odbiło się to na mojej psychice”., depresja… Wcale nie było dobrze. Nadal nie jestem tam, gdzie powinienem, szczególnie psychicznie, ale kocham grać, kocham koszykówkę i chcę grać. Każdą szansę, jaka się pojawi, zamierzam wykorzystać. „Musimy zobaczyć, jak zareaguje kolano, każdego dnia patrzeć na pozytywów”..

Embiid nie rozegrał żadnego meczu od 30 styczniagdy w pojedynku z Warriors Jonathan Kuminga upadł na lewe kolano. 6 lutego przeszedł operację naprawienia kontuzji łąkotki oraz obliczono okres zwolnienia lekarskiego trwający od jednego do dwóch miesięcy, który został wykorzystany.

Teraz spróbuj pomóc ci podnieść sezon Sixers, który bez niego dobiegał końca. Zespół spadł na pozycje play-in i obecnie zajmuje ósme miejsce, ze stratą półtora zwycięstwa do Heat Bez niego rozegrał 41 meczów i przegrał 27. Z nim, dodając to zwycięstwo w powrocie, bilans wynosi 27-8.

Los Thunder, Shai Gilgeous-Alexander i Jalen Williamsnie byli w stanie utrzymać 11-punktowej przewagi, którą uzyskali w połowie czwartej kwarty. Kelly Oubre Jr., która w tym okresie zdobyła 17 punktów, dodając cztery trójki i nie spudłując, poprowadził powrót. Skończył z 25 punktami, a Tobias Harris dodał 18. Embiid tym przechwytem i ostatnimi rzutami wolnymi (12/12) potwierdził zwycięstwo.

Królowie triple-double

Po raz pierwszy w jednym sezonie trzech zawodników osiągnęło 20 triple-double. Są to Domantas Sabonis (26), Nikola Jokic (23) i Luka Doncic (20).. Pozostali gracze NBA zgromadzili w tej kampanii 50. Następny na liście jest Giannisa Antetokounmpo, inny Europejczyk, który ma ich 10. Ostatniego dnia cała czwórka zaprezentowała się znakomicie. Litewski środkowy Kings pomógł swojej drużynie zwyciężyć, zdobywając 22 punkty, 20 zbiórek i 9 asyst. Gwiazda Nuggets zakończyła mecz z wynikiem 42+16+6. Słoweński obrońca w przegranym meczu z Warriors miał 30 punktów, 12 zbiórek i 11 asyst. Grekowi również nie wystarczyło triple-double w wysokości 35+15+10.