Home News Meteorolog Tomàs Molina będzie nadal pracować w TV3 do wyborów europejskich, mimo że jest kandydatem do ERBN

Meteorolog Tomàs Molina będzie nadal pracować w TV3 do wyborów europejskich, mimo że jest kandydatem do ERBN

0
Meteorolog Tomàs Molina będzie nadal pracować w TV3 do wyborów europejskich, mimo że jest kandydatem do ERBN

ERC zatrudnia fizyka i meteorologa Tomasza Moliny jako numer dwa w swojej kandydaturze w następnych wyborach europejskich, które odbędą się 9 czerwca. Jednym z problemów jest to, że będzie on kontynuował pracę w TV3 do czasu wyborów.

Jak poinformowała ERBN w oświadczeniu, poprzez to połączenie Ara Repúbliques, koalicja utworzona przez ERC, Bildu, BNG i Ara Més, wzmacnia swój profil „ekologa” o „wybitną postać” przeciwdziałającą zmianom klimatycznym, mając na celu dalsze budowanie a „Europa wolnych narodów, sprawiedliwa społecznie, ekologiczna, feministyczna i zdolna do powstrzymania skrajnej prawicy”.

Urodzony w Badalonie (Barcelona) w 1963 r. Tomàs Molina będzie drugim numerem kandydatury ERBN umieszczonej na liście Ara Repúbliques, na której czele stoi republikańska eurodeputowana Diana Riba.

Mając dyplom z nauk fizycznych, specjalizujący się w fizyce Ziemi i kosmosu oraz doktorat z komunikacji, Tomàs Molina jest szefem meteorologii w TV3 od 1987 roku.

Ponadto od 2000 roku jest profesorem nadzwyczajnym na Uniwersytecie w Barcelonie, ambasadorem Europejskiego Paktu Klimatycznego Komisji Europejskiej i członkiem zarządu katalońskiej służby meteorologicznej od jej powstania.

Molina dołącza do listy wyznających separatystów, którzy pracują lub pracowali w TV3Jak Pilar Rahola, Toni Soler, Jaira Domingueza, Joela Diaza, Oskar Andrzej o Juliana Canet,

source