Home Sports LeBron i jego przyszłość w NBA: "Nie zostało mi wiele czasu"

LeBron i jego przyszłość w NBA: "Nie zostało mi wiele czasu"

0
LeBron i jego przyszłość w NBA: "Nie zostało mi wiele czasu"

Hminęło trochę czasu odkąd Lebron James wygrał walkę z Ojcem Czasem. Mając 39 lat, nadal robi rzeczy, których większość by nie zrobiła, gdyby była 10–15 lat młodsza. Ostatnia rzecz, jego 40 punktów dla Nets równy jego maksymalnej liczbie trójek, 9, ale tylko z 10 próbami. Te 90% to jego najlepszy procent sukcesu w meczu, w którym trafia co najmniej pięć trójek. Najlepszy wynik w tym sezonie to 5 na 5.

LAPRESS.

Gdyby dało się to uregulować prawnie, Konieczne byłoby zakazanie zawodnikowi takiemu jak LeBron odchodzenia na emeryturę. Ale prędzej czy później to nastąpi i sam gracz o tym wie. W końcówce meczu z Nets zwycięstwem, które po raz kolejny ekscytuje fanów Angeleno, James odniósł się do czasu, jaki mógł mu pozostał jako aktywny koszykarz:

Już niedługo, nie będę grał przez kolejne 21 lat, to jest absolutnie pewne.. „Nie wiem, kiedy zamknę te drzwi, ale zostało mi niewiele czasu”.

LeBron podnosi kibiców Nets w Barclays Center który nagrodził go owacją na stojąco za 40 punktów i prezent mecz do zapamiętania. Jest drugim zawodnikiem w historii, który w wieku 39 lat zdobył więcej niż jeden mecz, w którym zdobył 40 lub więcej punktów. Drugim członkiem klubu jest Michael Jordan, któremu udało się to trzykrotnie dla dwóch graczy Lakers.

Być może tylko LeBron wie, co LeBronowi zostało w NBA. Albo nawet nie on. Zawsze powtarzał, że jego marzeniem jest gra z synem Bronym i będzie walczył, aby to osiągnąć.. Może to zrobić w przyszłym roku, a nawet czeka go pożegnalny sezon, jak to miało miejsce w przypadku innych legend, takich jak Kareem Abdul-Jabbar, Michael Jordan, Dirk Nowitzki, Kobe Bryant i Dwayne Wade.

LeBron osiąga w tym roku średnią 25,4 punktu, 7,3 zbiórki i 8,1 asysty. Najwyraźniej nie jest w szczytowej formie, kiedy był absolutnym dominatorem ligi, ale jego liczby nadal plasują go w elicie pod względem wyników i znaczenia w NBA. Dni, w których „Król” opuści tron, wydają się jeszcze odległe, a w przypadku nocy takich jak ta na Brooklynie, podczas których rozegrał jeden z jego najlepszych meczów ofensywnych, można odnieść wrażenie, że LeBron James odszedł na jakiś czas. Choć twierdzi, że niewiele mu zostało…source