Home Sports LaLiga potępia rasistowskie epizody meczu Getafe-Sevilla w Koloseum

LaLiga potępia rasistowskie epizody meczu Getafe-Sevilla w Koloseum

0
LaLiga potępia rasistowskie epizody meczu Getafe-Sevilla w Koloseum

LaLiga wydała oficjalne oświadczenie, w którym potępia skandowanie podczas meczu Getafe-Sevilla, w tym m.in. rasistowskie epizody z Marcosem Acuą i Quique Sánchezem Floresem, w związku z którymi uruchomiono protokół przeciwko rasizmowi w meczu Koloseum.

W oświadczeniu LaLigi na temat tego podwójnego odcinka czytamy co następuje:

„W 68. minucie meczu, gdy gra została zatrzymana, na prośbę asystenta numer 2, sędzia zwraca się do lokalnego delegata, aby poinformować, że aktywuje protokół antyrasistowski, po czym przez publiczność stadionu zostaje rozesłany komunikat system adresowania, ponieważ w pobliżu asystenta nr 2, po przeciwnej stronie ławek, jakiś miejscowy kibic zwrócił się do przyjezdnego, nr 19, Aqua, mówiąc mu: „Acua mono” i „Acua, pochodzisz od małpy”.Incydent znalazł odzwierciedlenie w protokole arbitrażowym.

Po incydencie, o którym mowa w 68. minucie meczu o treści obraźliwej wobec zawodnika drużyny gości, przez system nagłośnieniowy nadany został następujący komunikat: „Getafe CF informuje, że w trakcie przebiegu meczu wszelkie działania, demonstracje lub przyśpiewki które nawołują do przemocy, rasizmu, ksenofobii i nietolerancji w sporcie. Getafe CF docenia Waszą współpracę”, uzupełniając się za pośrednictwem wideotablicy wyników następującym komunikatem: „Getafe CF informuje, że podczas przygotowywania meczu jakiekolwiek działania są surowo zabronione.”, demonstracje lub okrzyki nawołujące do przemocy, rasizmu, ksenofobii i nietolerancji w sporcie”.

W 69. minucie meczu za pośrednictwem delegata Sevilli FC poinformowano, że trener gości D. Quique Sánchez Flores otrzymuje obelgi z dolnej trybuny głównej, za ławkami, gdzie jeden lub więcej fanów nazywa go „Cyganem”..

W odniesieniu do tych dwóch ostatnich incydentów, jak stwierdzono w załączonym raporcie, powtórzyły je media.

Obelgi pod adresem Sevilli i okrzyki „passalo” pod adresem zawodnika Getafe

W oświadczeniu LaLigi przytacza się inne epizody, które miały miejsce w Koloseum, w których doszło do tego zdarzenia obelgi w meczu Getafe-Sevilla, wygłaszane zarówno przez kibiców Getafe, jak i Sevilli.

Na minutę przed rozpoczęciem meczu, z zawodnikami na polu gry, grupa lokalnych kibiców, zlokalizowana w południowym dolnym krańcu, w sektorze J, umiejscowiona za bramkarzem i nad transparentem z hasłem „Commandos 94” , śpiewali chóralnie i w sposób skoordynowany przez około 5 sekund, pieśń „Kurwa Sewilla, kurwa Sewilla”.

W 11. minucie meczu grupa miejscowych kibiców, zlokalizowana w południowej części dolnej części boiska, w sektorze J, zlokalizowana za bramkarzem i nad transparentem z hasłem „Comandos 94”, śpiewała chóralnie i w sposób skoordynowany przez około 10 sekund, śpiew, „Nadchodzi zaraza, zaraza Sevillisty, z tymi rogami, które są widoczne, Sevillista, sukinsyn, jego pieprzona matka cieszy się tym w dupie”.

W 31. minucie meczu kibice WIZYTÓW, zlokalizowani w północnym narożniku trybun, w strefie przeznaczonej dla kibiców przyjezdnych, śpiewali chóralnie i w sposób skoordynowany przez około 6 sekund, „podaj, podaj, podaj” z lokalnym graczem leżącym na boisku po akcji w grze.

W 32. minucie meczu grupa miejscowych kibiców, zlokalizowana w południowej części dolnej części boiska, w sektorze J, zlokalizowana za bramkarzem i nad transparentem z hasłem „Comandos 94”, śpiewała chóralnie i w sposób skoordynowany przez około 10 sekund, skandowanie: „Nadchodzi zaraza, zaraza Sevillista, z tymi rogami, które są widoczne, Sevillista, sukinsynu, jego pieprzona matka cieszy się tym w dupie”.

W 34. minucie meczu grupa miejscowych kibiców, zlokalizowana w południowej części dolnej części boiska, w sektorze J, zlokalizowana za bramkarzem i nad transparentem z hasłem „Comandos 94”, śpiewała chóralnie i w sposób skoordynowany przez około pół minuty, skandowanie „ale, ale i puta Legans”.

Podobnie klub Sevilla FC za pośrednictwem swoich sieci społecznościowych wydał oświadczenie, w którym potępił rasistowskie obelgi, jakich doznał jego zawodnik i trener.source