Home News Korčok vs. Pellegriniego. Ostatni pojedynek przedwyborczy oglądaliśmy w internecie w RTVS

Korčok vs. Pellegriniego. Ostatni pojedynek przedwyborczy oglądaliśmy w internecie w RTVS

0
Korčok vs.  Pellegriniego.  Ostatni pojedynek przedwyborczy oglądaliśmy w internecie w RTVS

Ivan Korčok i Peter Pellegrini przed rozpoczęciem ostatniej debaty przed II turą wyborów w budynku RTVS.  ZDJĘCIE: TASR/Martin Baumann

Ivan Korčok i Peter Pellegrini przed rozpoczęciem ostatniej debaty przed II turą wyborów w budynku RTVS. ZDJĘCIE: TASR/Martin Baumann

03.04.2024, 20:00

03.04.2024, 21:53

Peter Pellegrini i Ivan Korčok spotkali się podczas ostatniej debaty przed rozpoczęciem moratorium.

Ivan Korčok i Peter Pellegrini spotkali się w ostatnim pojedynku przed rozpoczęciem moratorium. Od północy do zamknięcia lokali wyborczych nie będzie możliwa płatna kampania wyborcza. Po zliczeniu głosów w sobotniej drugiej turze wyborów prezydenckich zostanie ustalone, kto będzie sprawował funkcję prezydenta przez kolejne pięć lat.

Najciekawsze momenty debaty w RTVS:

  • ​W debacie kandydaci argumentowali przeciwko drugiej, na której spoczywa większa część odpowiedzialności za stan gospodarki i służby zdrowia.
  • Peter Pellegrini zwrócił się do wyborców Štefana Harabina, nie odpowiedział na pytanie, czy zobowiąże się do wycofania się z kontraktu obronnego z USA.
  • Ivan Korčok zaprzeczył, jakoby w przypadku wyboru podjął jakiekolwiek kroki prowadzące do upadku rządu.
  • Pojawił się także wątek antykampanii, który był mocno obecny w ostatnich dniach kampanii pomiędzy I a II turą. Ivan Korčok zarzucał Petrowi Pellegriniemu, czy wie, co robi z rodziną, gdy przedstawiciele koalicji nazywają go prezydentem wojny. Peter Pellegrini odwzajemnił wyrzut i zapytał, jak powinni się czuć jego rodzice, gdy czytają na sztandarach obraźliwe napisy dotyczące głowy Hlasa. Nawet podczas dzisiejszych protestów ludzie nazwali Petra Pellegriniego szumowiną i skojarzyli go z korupcją. Pellegrini odrzucił połączenie z magazynem promocyjnym Extra Plus, który obywatele otrzymywali bezpłatnie do swoich skrzynek pocztowych, w którym dwa numery poświęcono kampanii na rzecz przewodniczącego Rady Narodowej.
  • Ivan Korčok odrzucił ataki na życie osobiste Petra Pellegriniego. Zarówno Igor Matovič, jak i Lucia Ďuriš Nicholsonová opublikowali na swoich profilach w serwisie społecznościowym zdjęcie, na którym widać Petra Pellegriniego podczas podróży do Włoch wraz ze swoim kolegą z partii, Petrem Náhlikiem. Podczas wtorkowej debaty Pellegrini przyznał się, że korzystał z domu Náhliki.

Cytaty z debaty:

„Ofiara rosyjskiego żołnierza ma swoją cenę”.

Petera Pellegriniego o tym, że współczuje ofiarom po obu stronach konfliktu na Ukrainie.

„Nie poszedłbym na szczyt NATO bez konsultacji z Roberto Fico”.

​Ivan Korčok o współpracy z rządem.

01 – Zmodyfikowano: 2024-04-03 18:02:42 – Feat.: – Tytuł: Udział w głosowaniu oznacza udział w przyszłości Słowacji. Ale idealnego polityka nie znajdziesz, twierdzi Čaputová 02 – Modyfikacja: 2024-04-03 13:48:45 – Feat.: – Tytuł: Jeśli wyborcy Harabina ponownie przyjdą do głosowania, Korčok przegra wybory, twierdzi publicysta 03 – Zmodyfikowano: 2024-04- 03 13:03:56 – Wyczyn: – Tytuł: PS wezwał ludzi do udziału w wyborach, ponownie potwierdził swoje poparcie dla Korčoka 04 – Zmodyfikowano: 2024-04-03 13:13:30 – Feat.: – Tytuł: Internet jest fajny, przynosimy NAJLEPSZY mem: Pellegrini nie mieści się w mieszkaniu z rodzicami, w rejonach na Mileticka 05 – Modyfikowano: 2024-04-03 15:34:39 – Feat .: – Tytuł: Klus: Wyborcy Harabiny wstydzą się przyznać do wyboru Pellegriniego. Większość węgierskich wyborców chce głosować na Korčokasource