Home News Komisja Europejska przewiduje, że w czerwcu rozpocznie się więcej rosyjskich cyberataków

Komisja Europejska przewiduje, że w czerwcu rozpocznie się więcej rosyjskich cyberataków

0
Komisja Europejska przewiduje, że w czerwcu rozpocznie się więcej rosyjskich cyberataków

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej (KE) Margaritisa Schinasa powiedział to w środę Cyberataki będą „nasilać się” przed czerwcowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego i zapewnił, że istnieje „realne zagrożenie” ze strony Rosji w dziedzinie bezpieczeństwa cyfrowego.

Schinas, który rozpoczął w Maladze dwudniową wizytę w Andaluzji, która jutro zabierze go do Sewilli, powiedział dziennikarzom, że „Europa w dalszym ciągu stanowi światło, oazę bezpieczeństwa i rozsądku w trudnym świecie”.

„Wielu chce zaatakować Europę, wielu postrzega europejski sukces jako zagrożenie. Są eurofobiczne siły populistyczne, „Są autorytarni przywódcy, którzy chcą nas zaatakować”.– zadeklarował wiceprzewodniczący KE, który na to zwrócił uwagę „Pole bitwy” nie jest tylko konwencjonalne na Ukrainieale coraz częściej jest to świat cyfrowy.

To „trudna walka”, która według Schinasa „nasili się” w nadchodzących tygodniach w związku z wyborami europejskimi„drugi najważniejszy proces wyborczy na świecie po wyborach w Indiach”.

Zapytana, czy Komisja Europejska widzi zagrożenie ze strony Rosji przed wyborami, odpowiedziała, że ​​widzi „realne zagrożenie. To nie jest zagrożenie hipotetyczne, my je widzimy”.

Wyjaśnił, że w zeszłym tygodniu „pojawiły się wiadomości i wyniki transgranicznych dochodzeń w Europie w sprawie rosyjskiej ingerencji, w tym w Parlamencie Europejskim” oraz że wykryli „fale ataków” cyberprzestępców, w których „istnieje wyraźny związek z Rosją”.

Używają w nich „technologii deepfake” – techniki umożliwiającej tworzenie sfałszowanych treści – w celu „organizowania historii i atakowania tego, co reprezentuje Europa” – dodał.

W tym scenariuszu zapewnił, że „Europa przestała być naiwna i teraz przyjmuje znacznie bardziej godną zaufania, ofensywną, a nie tylko defensywną rolę” i posiada wyspecjalizowane zespoły, które są w stanie odpowiedzieć na te ataki, oprócz nowych zasad zarządzania cyfrowego. rozwinęła się w ciągu ostatnich pięciu lat.

W związku z tym tak powiedział w Europie ramy regulacyjne zostały „napisane na nowo” zarządzania cyfrowego i „w ciągu tych pięciu lat z Brukseli zrobiono znacznie więcej niż przez poprzednie 65 lat integracji europejskiej”.

Według Schinasa, odpowiedzialnego za promocję europejskiego stylu życia WE, obrona przed tymi atakami jest „obowiązkiem”, który spoczywa na „wszystkich Europejczykach, przywódcach krajowych i władzach regionalnych”.

On Andaluzja Centrum Cyberbezpieczeństwa Stanowi część sieci narzędzi obrony przed tymi zagrożeniami, wraz z „tandemem” z sektorem prywatnym, jak utrzymuje.

Schinas, który Nazwał Malagę „hiszpańską Doliną Krzemową”uważa to miasto za „paradygmat” europejskiego stylu życia, ponieważ łączy w sobie takie cechy, jak innowacyjność, turystyka, kultura i „społeczeństwo o otwartym, liberalnym i tolerancyjnym duchu”.

Podczas swojej wizyty w stolicy Malagi wiceprezydent KE planuje także odwiedzić Centrum Inżynierii Bezpieczeństwa Google i spotkać się z burmistrzem miasta Francisco de la Torre.

W najbliższy czwartek weźmie udział w śniadaniu roboczym zorganizowanym przez Joly Group w Sewillipodczas którego przedstawi go prezydent Andaluzji Juanma Moreno, a następnie wygłosi przemówienie otwierające spotkanie Pokolenia Erasmusa.

source