Home News Joe Flaherty, ikona komedii i aktor "Wróć do przyszłości"

Joe Flaherty, ikona komedii i aktor "Wróć do przyszłości"

0
Joe Flaherty, ikona komedii i aktor "Wróć do przyszłości"

Komedia to zawód złożony, odpowiedni tylko dla niektórych, dla tych, którzy traktują go z szacunkiem, a jednocześnie bezczelnością. Przykładem świetnego profesjonalisty tej improwizowanej rozrywki jest amerykański aktor i komik Joe Flaherty, jeden z bohaterów kanadyjskiego serialu „Second City Television (SCTV)” i serialu NBC „McKinley Institute”. Tłumacz zmarł w wieku 82 latjak poinformowała we wtorek jego rodzina. Flaherty, który wystąpił także w filmach takich jak „Terminagolf” (1996) u boku Adama Sandlera czy „Powrót do przyszłości 2” (1989), był partnerem kilku aktorów ze „złotego wieku” kanadyjskiej komedii: jest to sprawa między innymi nieżyjącego już Johna Candy’ego, a także Martina Shorta, Ricka Moranisa i Catherine O’Hara.

Dowiedziawszy się o jego śmierci, Sandler wyraził swój podziw dla komika w mediach społecznościowych. „Uwielbiałem go, gdy byłem mały. Zawsze rozśmieszał mnie i mojego brata” – napisał aktor. „Nie mógł być bardziej zabawny, kiedy dokuczał mi na polu golfowym. Najmilszy facet na świecie. Geniusz komediowy. I naprawdę miłosierna dusza. Idealne połączenie. Moja miłość do jego dzieci i podziękowania dla Joe za wszystko”. wielkość, jaką nam dał” – dodał Sandler.

Komik urodzony w Pittsburghu (USA), karierę komika rozpoczął w Chicago w 1970 roku, kiedy dołączył do Second City, teatru specjalizującego się w komedii improwizowanej. Później przeniósł się do Toronto, aby założyć oddział Second City w kanadyjskim mieście. To właśnie praca w Toronto dla SCTV w latach 1976–1984 zapewniła mu sławę w Ameryce Północnej.

Flaherty brał także udział w Stanach Zjednoczonych w komediowym programie radiowym „National Lampoon Radio Hour”, w którym dzielił przestrzeń między innymi z Johnem Belushim, Chevy Chase i Billem Murrayem.

source