Home News Jeśli wyborcy Harabina ponownie pójdą do głosowania, Korčok przegra wybory – twierdzi publicysta

Jeśli wyborcy Harabina ponownie pójdą do głosowania, Korčok przegra wybory – twierdzi publicysta

0
Jeśli wyborcy Harabina ponownie pójdą do głosowania, Korčok przegra wybory – twierdzi publicysta

Gdyby wyborcy Štefana Harabina z pierwszej tury wyborów prezydenckich weszli także do drugiej tury, wybory przegrałby Ivan Korčok. Dlatego zapewne resztę kampanii wykorzysta na to, żeby wzbudzić w tych wyborcach oburzenie i pozostać w domu. O tym w telewizji TASR powiedział publicysta Juraj Hrabko.

obraz

Korčok lepiej zmobilizował wyborców

Jego zdaniem w pierwszej turze Korčokowi udało się lepiej zmobilizować wyborców opozycji, rozczarowanych wynikami wyborów parlamentarnych.

„W pierwszej turze był praktycznie sam przedstawicielem pewnej części spektrum politycznego, którym (Piotr, przyp. TASR) Pellegrini nie był, tam głosy były podzielone głównie pomiędzy niego i Štefana Harabina” – stwierdził Hrabko, dodając, że W pierwszej rundzie Korčok nie miał takiej rywalizacji.

Według niego w drugiej turze decydujące będą głosy wyborców, którzy zagłosują tak, aby na fotelu prezydenta przegrał kandydat, którego nie chcą. Według niego, w przypadku wyborców Harabin, jeśli pójdą do głosowania, będą głosować przeciwko Korčokowi.

„Może wyliczyć, że jeśli pójdą na wybory tak, jak w pierwszej turze, to on wybory po prostu przegra. Dlatego będzie starał się tych wyborców zniesmaczyć, żeby zostali w domu, jeśli nie przyjdą do wyborach” – ocenił Hrabko.

Według niego Korčok nie ma dużego potencjału, aby przyciągnąć nowych wyborców, ale może spróbować zmotywować tych, których miał już w pierwszej turze lub którzy wtedy go preferowali, ale nie wzięli udziału w głosowaniu.

Według Hrabka może on opierać się na wynikach rządów Igora Matoviča i Eduarda Hegera, w których pełnił funkcję ministra spraw zagranicznych, a także może krytykować obecną koalicję rządową. Według niego energia, jaką nabrał po zwycięstwie w pierwszej turze wyborów, może być zaletą także dla Korčoka.

Karta atutowa Pellegriniego?

Zdaniem Hrabka Pellegrini musi dogonić prowadzenie Korčoka z pierwszej tury wyborów, ale może zmobilizować wyborców właśnie poprzez wytykanie mankamentów rządów w latach 2020-2023. „Decydującym słowem w tych wyborach będą wyborcy którzy będą głosować na kogoś, przyjdą głosować” – dodał Hrabko.

Według niego pierwsza tura wyborów prezydenckich potwierdziła założenie, że kluczowym kryterium decyzji wyborców w nich jest stanowisko, jakie zajęli w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych.

Według niego bliskość koalicji rządzącej czy opozycji jest dla wyborców w tych wyborach silniejszym czynnikiem niż wygląd i konkretna argumentacja kandydatów na prezydenta. „Wybory parlamentarne pokazały już dominację portali społecznościowych nad mediami tradycyjnymi” – zauważył Hrabko. Według niego wybory prezydenckie pokażą, czy tendencja ta będzie kontynuowana w przyszłości.

01 – Zmodyfikowano: 2024-04-03 13:03:56 – Wyczyn: – Tytuł: PS wezwał ludzi do udziału w wyborach, ponownie potwierdził poparcie dla Korčoka 02 – Zmodyfikowano: 2024-04-03 12:46:40 – Feat.: – Tytuł: Analytik Mislovič dla HN: Mniejszy udział pomógłby Ivanowi Korčokowi. Peter Pellegrini ma szerszą bazę wyborców 03 – Zmodyfikowano: 2024-04-03 13:13:30 – Feat.: – Tytuł: Internet się bawi, przynosimy NAJLEPSZY mem: Pellegrini i jego rodzice nie mieszczą się w mieszkanie w regionach na Miletička 04 – Modyfikacja : 2024-04-03 12:15:53 ​​​​- Feat.: – Tytuł: Trot: Wyborcy Harabina wstydzą się przyznać do wyboru Pellegriniego. Większość węgierskich wyborców chce głosować na Korčoka 05 – Zmodyfikowano: 2024-04-03 11:12:59 – Feat.: – Tytuł: Sprawa fałszywego profilu Ivana Korčoka zna swojego winowajcę. Do powstania i finansowania przyznał się były sponsor Harabinysource