Home News Jedyne miasto w Hiszpanii, do którego nie można wjechać z terytorium Hiszpanii: konieczny jest wyjazd za granicę

Jedyne miasto w Hiszpanii, do którego nie można wjechać z terytorium Hiszpanii: konieczny jest wyjazd za granicę

0
Jedyne miasto w Hiszpanii, do którego nie można wjechać z terytorium Hiszpanii: konieczny jest wyjazd za granicę

Na terenie kraju znajduje się ponad 8 000 gmin. Nasz kraj jest inny niż wszystkie, dlatego też turyści wybierają nasze miasta, przyjeżdżając dowolnym środkiem transportu do Hiszpanii, aby ciesz się kulturą, ulicami, krajobrazami, historią i wszystkimi atrakcjami, jakie oferuje każdy zakątek. Wiele z nich jest polecanych przez media takie jak The Telegraph, Harvard czy samo UNESCO. Jest jednak takie hiszpańskie miasteczko, do którego paradoksalnie nie można dojechać hiszpańskimi drogami Aby wejść, trzeba wyjechać za granicę.

To peryklawa, właściwie fałszywa enklawa. Enklawa to terytorium należące do jednostki administracyjnej, ale oddzielone od głównego jądra tej jednostki. Zatem peryklaw ma ciągłość terytorialną z resztą bytu, do którego należy, a jednak aby uzyskać do niego dostęp, konieczne jest udanie się do innego bytu.

Tego typu osobliwości odchodzą Hiszpania drugim najczęściej odwiedzanym krajem na świecie, zaraz za Francją. Według najnowszych obliczeń Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO) ten francuski kraj jest najczęściej odwiedzanym krajem od 2019 r. z około 77 milionami gości, podczas gdy nasz kraj plasuje się z 71 milionami turystów. Na kolejnych miejscach plasują się odpowiednio Stany Zjednoczone, Turcja, Włochy i Meksyk.

A poza wszystkimi zabytkami, urokami, plażami czy miejscami szczególnymi, które można znaleźć tylko w Hiszpanii, nie sposób nie wspomnieć także o miasteczkach wchodzących w skład cuHiszpańska kultura. Choć przez dziesięciolecia większość ludności skupiała się w dużych miastach, Istnieją gminy, które tworzą tak zwaną „Pustą Hiszpanię”, ale które nie znikają, licząc zaledwie kilkudziesięciu lub kilkuset mieszkańców, ale zachowując swoje dziedzictwo.

To hiszpańskie miasto, do którego nie można wjechać z naszych granic: Jak dostać się do Os de Civís w Hiszpanii, ale bez dostępu z niej

Każdy z nich ma swoją charakterystykę i ciekawostki, a niektóre są nawet rozpoznawane na najlepszych światowych listach turystycznych. Ale Inne gminy również prezentują osobliwości równie ciekawe, co zaskakujące.

Tak jest w przypadku Os de Civís w prowincji Lérida, ponieważ dojazd do tego miejsca jest możliwy stanowi całkowicie wyzwanie, ponieważ nie jest to możliwe przez Hiszpanię, ale trzeba wyjechać poza terytorium kraju.Położone na szczycie Seturi i kolebki rzeki Aós, to małe miasteczko Ilerda znajduje się u zbiegu rzek Setúria i Salòria. Jest to obszar całkowicie wiejski, naturalny i dziki Pomimo przynależności do Léridy, Andora ma jedyny dostęp do Os de Civís z Sant Julià de Loria, na południu kraju Andory.

Powodem jest to, że Os de Civís zawsze znajduje się po stronie Andory, ale uznano je za terytorium Hiszpanii. Więc, Można się tam dostać wyłącznie drogą znajdującą się na wysokości ponad dwóch tysięcy metrów nad poziomem morza.

Dzięki romańskiemu kościołowi o wielkiej wartości dziedzictwa kulturowego i naturalnym krajobrazom położonym na wysokości ponad trzech tysięcy metrów nad poziomem morza Os de Civís stało się gminą niezrównaną.

source