Home Sports Hamann prosi Tuchela o natychmiastowe opuszczenie i myśli o Mourinho w Bayernie: "To jest znakomite"

Hamann prosi Tuchela o natychmiastowe opuszczenie i myśli o Mourinho w Bayernie: "To jest znakomite"

0
Hamann prosi Tuchela o natychmiastowe opuszczenie i myśli o Mourinho w Bayernie: "To jest znakomite"

Lczy to, że Thomas Tuchel liczy swoje mecze jako trener Bayernu Monachium, jest faktem. Sam bawarski klub ogłosił to nieco ponad miesiąc temu, jednak coraz częściej pojawiają się głosy nawołujące, aby niemiecki trener opuścił monachijski statek przed końcem sezonu, który dla każdego menadżera staje się już za długi.

Ostatni, który dołączył do obszernej listy byli piłkarze Bayernu Monachium który chce, aby Tuchel został usunięty z zespołu, był były reprezentant Niemiec Didi Hamannaktóry grał w bawarskim klubie w połowie lat 90., zanim przeniósł się do Premier League.

„Zarząd Bayernu musi zadać sobie pytanie, czy w nadchodzących tygodniach najlepiej będzie, jeśli Thomas Tuchel poprowadzi ostatni etap ligi i Ligi Mistrzów. To, co wydarzyło się przeciwko Borussii, było jawnym odkryciem, dlatego tak jest czas pomyśleć, czy jest to najlepszy sposób na spotkanie z Arsenalem– powiedział były niemiecki zawodnik w rozmowie ze Sky90, skupiając się zasadniczo na tym, że najbliższa przyszłość Bayernu w tym roku wiąże się z zrobieniem czegoś w Lidze Mistrzów.

Bayern Mnich 0-2 Borussia Dortmund: podsumowanie i gole I Bundesliga (J27)BUNDESLIGA

Sam Thomas Tuchel pogratulował drużynie Leverkusen bardziej niż prawdopodobnego zwycięstwa w krajowych mistrzostwach. „Ile punktów już jest– oznajmił trener na konferencji prasowej po porażce z Borussią. I sensacja, że ​​Tuchel odchodzi po powrocie do Bundesligi To zupełnie nie to samo, co to, które opuścił, gdy opuszczał Dortmund i wyjeżdżał do Anglii.

Ten „wyjątkowy”.

To właśnie na trenerze, który zatriumfował w Premier League, a także w wielu innych miejscach, Didi Hamman skupia wzrok bardziej niż możliwe natychmiastowe zastąpienie Thomasa Tuchela. W dodatku to jedyne obok Francji tak duże mistrzostwa Europy, w których nie reżyserował.

„Jest ich wielu na rynku, ale ja myślę o Mourinho. Możesz myśleć o nim, co chcesz, ale w Chelsea piłkarze go chcieli. „To wyjątkowy człowiek z zawodowego punktu widzenia” – opisał Hamann, który uważa Portugalczyka za więcej niż zdolnego do przejęcia sterów Bayernu i za osiem–10 tygodni uczynić z niego wystarczająco konkurencyjny zespół przynajmniej prześcignąć Arsenal i kto wie, pomyśleć o czymś większym w Lidze Mistrzów.

„To już nie jest kwestia Tuchela, Eberla, Kane’a i Kimmicha. To Bayern, jeden z ośmiu najlepszych w Europie. Jeśli będzie grał tak, jak potrafi, ma duże szanse na pokonanie Arsenalu” – podsumowuje.source