Home Sports Guardiola wypowiada wojnę Royowi Keane’owi za twierdzenie, że Haaland należy do czwartej ligi: "Pamięć szybko zanika"

Guardiola wypowiada wojnę Royowi Keane’owi za twierdzenie, że Haaland należy do czwartej ligi: "Pamięć szybko zanika"

0
Guardiola wypowiada wojnę Royowi Keane’owi za twierdzenie, że Haaland należy do czwartej ligi: "Pamięć szybko zanika"

Pepa Guardiolitrener Manchesteru City, nie wahał się bronić swojego ucznia Erlinga Haalanda przed ostra krytyka, jaką skierował pod jego adresem Roy Keane.

„Poziom jego ogólnej gry jest bardzo słaby… Myślę, że Haaland musi się poprawić, aby był prawie jak zawodnik League Two (czwarta kategoria angielskiej zawodowej piłki nożnej)” – powiedział legenda Manchesteru United, który obecnie triumfuje jako analityk telewizyjny kwestionując możliwości techniczne norweskiego napastnika „obywateli”.

Ostra krytyka Haalanda: „Erling jest prawie jak zawodnik czwartej ligi”

Guardiola powiedział na konferencji prasowej, że to ostra krytyka Haalanda „Jestem zaskoczony, że pochodzi od byłego gracza”.

Wcale się z nim nie zgadzam. To tak, jakby mówił, że jest trenerem drugiej lub trzeciej ligi.

Pep Guardiola kontra Roy Keane

„W ogóle się z nim nie zgadzam. To tak, jakby mówił, że jest trenerem drugiej lub trzeciej ligi” – powiedział hiszpański trener.

Guardiola ironizuje: „Jestem najsławniejszą osobą w City”

Guardiola: „Erling Haaland to najlepszy napastnik na świecie, jest wyjątkowy”

Guardiola nie miał też litości, gdy atakował niektóre legendy futbolu, które zostały analitykami piłkarskimi: „Wspomnienia szybko znikają… Już poczuli się zranieni, gdy byli krytykowani przez byłych zawodników”.

Po ataku na krytykę byłych zawodników Guardiola zapewnił, że „Erling Haaland jest najlepszym napastnikiem na świecie i pomógł nam zdobyć (potrójną koronę) to, co zdobyliśmy w zeszłym sezonie”.

Jestem najbardziej znaną osobą w City, zawsze staram się krytykować zawodników i sprawić, żeby poczuli, jak źle są.

Pepa Guardioli

„Powodem, dla którego nie stwarzamy wielu okazji, nie jest Erling. Potrzebujemy większej obecności w ostatniej tercji z większą liczbą zawodników. Haaland jest wyjątkowy” – powiedział.source