Home Sports Getafe zagrożone częściowym zamknięciem stadionu w związku z rasistowskim znęcaniem się nad dwoma pracownikami Sevilli

Getafe zagrożone częściowym zamknięciem stadionu w związku z rasistowskim znęcaniem się nad dwoma pracownikami Sevilli

0
Getafe zagrożone częściowym zamknięciem stadionu w związku z rasistowskim znęcaniem się nad dwoma pracownikami Sevilli

Sobota była kolejnym czarnym dniem dla La Liga, ponieważ obrońca Sevilli Marcos Acuna i menadżer Quique Sanchez Flores podczas starcia pomiędzy obydwoma drużynami padli ofiarą rasistowskich i ksenofobicznych wyzwisk, a drużyna gości wygrała 1:0.

Sprawa została odnotowana w raporcie sędziego, a następnie przesłana do Komisji ds. Rozgrywek Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej, która rozpatrzy sprawę przed podjęciem decyzji, czy Getafe zostanie ukarane i jaka będzie ta kara.

Dziennik AS twierdzą, że szanse na częściowe zamknięcie stadionu w Koloseum są „bardzo duże”, ponieważ istnieje precedens, aby taka decyzja została wydana Getafe. Valencia kazała zamknąć trybunę południową Mario Kempesa na trzy mecze w związku z rasistowskim znęcaniem się nad Viniciusem Juniorem w zeszłym sezonie.

Getafe obawia się, że taka zostanie na nie nałożona kara, a decyzja ma zapaść w środę. Może to oznaczać, że w niektórych meczach w przyszłości będą grać przy zmniejszonej frekwencji na własnym stadionie.

source