Home News Elegancja i osiągi – oto zalety nowego Peugeota 408

Elegancja i osiągi – oto zalety nowego Peugeota 408

0
Elegancja i osiągi – oto zalety nowego Peugeota 408

Rynek sedanów zmienia się w ostatnich latach i dostosowuje się do nowych trendów nabywców, którzy oczekują nie tylko przestrzeni i eleganckich linii, ale także komfortu i wydajności. Z tego powodu trendy projektowe odchodzą od tradycyjnych kształtów trzech brył, czyli silnika, kabiny pasażerskiej i bagażnika, na rzecz zintegrowania wszystkich funkcji w harmonijną całość, jak ma to miejsce w przypadku nowego Peugeota 408. Niektóre kształty w które podkreślają zarówno mocny przód, jak i bardzo przestronne wnętrze, w którym wygodnie może podróżować pięciu dużych pasażerów, oraz przestrzeń bagażową o dużej pojemności i łatwym dostępie.

408
408Peugeota

Pierwszym założeniem jest to, że rozmiar musi być dostosowany do potrzeb każdego klienta. Z tego powodu, mając 4,69 m długości, 408 plasuje się pomiędzy dwiema innymi ofertami marki lwa, takimi jak 3008 i 508. Wykorzystuje najlepsze zalety obu, ponieważ 3008 ma dużą pojemność, a 408 zabiera mu prześwit wynoszący 19 centymetrów, który pozwala mu na zwinne poruszanie się także po drogach asfaltowych i na drogach gruntowych. Jednak za kierownicą kierowca czuje się, jakby podróżował najwygodniejszym z sedanów.

408
408Peugeota

Z mechanicznego punktu widzenia, aż do pojawienia się wersji całkowicie elektrycznej, francuska marka oferuje w tym 408 wszelkiego rodzaju możliwości, dzięki czemu kupujący może wybrać opcję najwygodniejszą dla swoich potrzeb, zawsze montowaną na dobrze znanym EMP2 platforma. Możemy zdecydować się na silnik benzynowy o mocy 131 KM lub hybrydę z możliwością ładowania, która pojawi się tego lata z mocą większą o pięć koni mechanicznych i która zapewni nam korzyści wynikające z etykiety jazdy ECO. I oczywiście, podążając za najbardziej praktycznymi trendami, Peugeot oferuje również dwie opcje hybrydy typu plug-in, które cieszą się cenioną etykietą Zero i mogą osiągać moce odpowiednio 181 i 224 KM.

408
408Peugeota

Jeśli chodzi o skrzynię biegów, większość wersji jest wyposażona w ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów i ma łopatki przy kierownicy. Pierwsza wersja, wyposażona w silnik Puretech o mocy 131 koni mechanicznych i etykietę C, ma trzy cylindry o pojemności skokowej 1199 centymetrów sześciennych i zużycie sześciu litrów na sto kilometrów.

Efektywność

Wersje hybrydowe typu plug-in (PHEV) różnią się mocą silnika benzynowego, którym w obu przypadkach jest czterocylindrowy silnik o pojemności 1,6 litra i mocy 150 koni mechanicznych w wersji podstawowej, a dla tych, którzy chcą podnieść o jeden stopień wyżej, osiąga 179 KM. W obu przypadkach uzupełnia go silnik elektryczny o mocy 110 KM. i akumulator o mocy 12,4 kW. Dzięki temu systemowi może, według danych producenta, przejechać w trybie elektrycznym nawet 63 kilometry, a ładowanie na domowej ładowarce zajmuje zaledwie cztery godziny. Czyli odległość, która pozwala właścicielom praktycznie zapomnieć o odwiedzaniu stacji benzynowych poza podróżą.Peugeot 408 sprzedawany jest w przedziale cenowym od trzydziestu dwóch do czterdziestu siedmiu tysięcy euro, w zależności od wybranej przez niego wersji i wykończenia. kupujący. Producent oferuje ten model w trzech poziomach wyposażenia z różnymi opcjami o nazwie Allure, Allure Pack i GT. Jeśli chodzi o gamę dostępnych kolorów, znajdziemy sześć różnych odcieni: niebieski, czarny, czerwony, biały i dwa rodzaje szarości.

PEUGEOT 408
PEUGEOT 408PEUGEOTPEUGEOT

Estetyka tej 408 to jedna z atrakcji z przodem, który wyróżnia się nowoczesnym grillem z lwem, tarczą marki pośrodku i dwoma bocznymi wlotami powietrza, poniżej bardzo stylizowanymi reflektorami LED, które automatycznie zmieniają się z długich na krótkie drogi, aby uniknąć oślepiania nadjeżdżających samochodów. Wewnątrz znaku świetlnego dwie wąskie pionowe linie przyciągają uwagę, ale nadają mu wspaniałego charakteru. Z boku wyróżniają się duże koła o średnicy do 20 cali i cztery duże drzwi, które ułatwiają dostęp zarówno do przednich, jak i tylnych siedzeń. Z tyłu nadwozie opada w stylu coupe, tworząc piąte drzwi umożliwiające dostęp do bagażnika. Jego początkowa pojemność wynosi 536 litrów, którą można zwiększyć ponad dwukrotnie, składając oparcia tylnych siedzeń.

Po wejściu do środka pasażerowie znajdą bardzo wygodne fotele, które można regulować za pomocą silników elektrycznych i które oferują inne funkcje, takie jak ogrzewanie czy masaż lędźwiowy i pleców.

Przed kierowcą wszystkie funkcje samochodu są widoczne na i-cockpicie, czyli zaawansowanym ekranie informacyjnym, który Peugeoty mają od dawna i który jest niezwykle skuteczny. Po prawej stronie, w centralnej pozycji, duży ekran dotykowy zapewnia nam wszystkie najbardziej zaawansowane połączenia i otwiera się na funkcje informacyjno-rozrywkowe. Poniżej tego ekranu znajduje się kolejny ekran, na którym kierowca może dla przykładu zaprogramować niektóre funkcje, takie jak nawigacja, klimatyzacja czy połączenie z telefonem.Poniżej znajdują się przyciski, dzięki którym możemy regulować inne funkcje, takie jak podwójne kierunkowskazy do przystanków, klimatyzacja itp… a także posiadamy płytkę do ładowania Twojego telefonu komórkowego. Bez kabli, na indukcję. W konsoli pomiędzy przednimi siedzeniami znajdziemy kilka schowków, które posłużą do przechowywania kluczy lub innych przedmiotów. Przestrzeń z pokrywą pełni funkcję podłokietnika, wewnątrz którego oprócz podświetlenia znajdziemy gniazdko elektryczne oraz gniazdo USB. Podobnie jak w najbardziej rozwiniętych europejskich sedanach, Peugeot 408 jest wyposażony w główne systemy wspomagające prowadzenie. Coś, co ułatwia krążenie i znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa czynnego i biernego. Do najważniejszych elementów tej sekcji należy sześć kamer, osiem czujników i radar, które realizują różne funkcje, takie jak aktywne programowanie prędkości, system noktowizyjny ze zdalnym rozpoznawaniem zwierząt, ludzi i rowerzystów, zanim reflektory będą w stanie je oświetlić, obecność innych pojazdów w martwym polu, tryb utrzymywania pasa ruchu na autostradach lub w ruchu poprzecznym z tyłu, funkcja szczególnie przydatna przy wyjeżdżaniu z parkingów.

Jego zachowanie na drodze jest jedną z jego mocnych stron, ponieważ komfort jazdy uzupełnia brak hałasu aerodynamicznego i dobra stabilność. Szczególnie przyjemny na głównych drogach i autostradach, gdzie można bezpiecznie osiągnąć średnią 150 na godzinę, wspomaganą przez bardzo precyzyjny układ kierowniczy i skuteczne hamulce. Platforma, na której zbudowano ten 408, zapewnia mu niezwykłą stabilność. Na krętych drogach jego wymiary mogą być niedogodnością, jeśli chcemy jechać do granic możliwości. Jednak w tych przypadkach zachowuje się jak nadsterowność, czyli z tendencją do poruszania się tylnej części, co służy lepszemu wchodzeniu w zakręty, a jej dryf można łatwo skorygować ruchem kierownicy. Zdecydowana większość użytkowników doceni komfort i możliwość przejechania setek kilometrów bez przesiadek, ze względu na niskie zużycie paliwa, a przy tym wysokie średnie, dzięki którym będziemy mogli cieszyć się wszystkimi zaletami tego Peugeota.

source