Home News Dostawy prądu są zabezpieczone, elektrownie węglowe nie są potrzebne – twierdzi niemiecki minister

Dostawy prądu są zabezpieczone, elektrownie węglowe nie są potrzebne – twierdzi niemiecki minister

0
Dostawy prądu są zabezpieczone, elektrownie węglowe nie są potrzebne – twierdzi niemiecki minister

Dostawy energii elektrycznej w Niemczech są zabezpieczone. Dostawy są bardziej niezależne niż przed kryzysem energetycznym, nawet po wyłączeniu kilku elektrowni węglowych. Poinformował o tym w poniedziałek Minister Gospodarki Robert Habeck.

„Oznacza to, że kilka elektrowni węglowych, które przez ostatnie dwa lata nadal działały w sieci w ramach środków zapobiegawczych, jest zbędnych i można je definitywnie odłączyć od sieci” – powiedział agencji DPA.

Ceny energii elektrycznej i gazu znacznie spadły, a rozwój odnawialnych źródeł energii oznacza, że ​​„większość energii elektrycznej pochodzi obecnie z czystych, przyjaznych dla klimatu źródeł” – stwierdził Habeck.

Pod koniec marca zamknięto kilka niemieckich elektrowni węglowych. W szczególności w obszarze górniczym Renu i Brandenburgii zamknięto siedem bloków węgla brunatnego, potwierdziły spółki energetyczne RWE i LEAG. Kolejnych osiem średnich i mniejszych elektrowni węglowych o łącznej mocy 1,3 gigawata zostało trwale odłączonych od sieci – podało w poniedziałek Ministerstwo Gospodarki, powołując się na Federalną Agencję ds. Sieci.

Elektrownie te tymczasowo kontynuowały produkcję energii elektrycznej, aby pomóc zmniejszyć zużycie gazu przez ostatnie dwa lata, kiedy Niemcy szybko poszukiwały alternatywnych źródeł energii dla dostaw rosyjskiego gazu po rozpoczęciu przez Moskwę inwazji na Ukrainę.

Pierwotnie elektrownie miały zostać wyłączone wcześniej, ale po rozpoczęciu wojny na Ukrainie w lutym 2022 roku kilka bloków węglowych pracowało dłużej niż planowano.

01 – Zmodyfikowano: 2024-04-01 13:31:00 – Feat.: – Tytuł: Niemcy zapłacą więcej za ogrzewanie gazowe, ponieważ VAT wraca do 19 procent 02 – Zmodyfikowano: 2024-04-01 10:52:00 – Feat .: – Tytuł: Częściowa legalizacja marihuany weszła w życie w Niemczech 03 – Modyfikacja: 2024-03-31 11:53:04 – Feat.: – Tytuł: W zeszłym roku do armii niemieckiej dołączyło 18 802 rekrutów, z czego prawie dwa tysiące nie, nawet nie ma 18 lat 04 – Zmodyfikowano: 2024-03-31 10:24:14 – Feat.: – Tytuł: Prawie jednej czwartej Niemców nie stać na cotygodniowy wyjazd poza domem 05 – Zmodyfikowano: 2024-03-29 20 :37:07 – Feat .: – Tytuł: W Niemczech planują z radością powitać nowe prawo dotyczące konopi indyjskich poprzez palenie w miejscach publicznych w poniedziałeksource