Home News Dochód 2023: co oznaczają wyniki ujemne lub dodatnie w deklaracji?

Dochód 2023: co oznaczają wyniki ujemne lub dodatnie w deklaracji?

0
Dochód 2023: co oznaczają wyniki ujemne lub dodatnie w deklaracji?

Coroczne spotkanie z Agencja podatkowa zaraz się zacznie. A to jest Środa 3 kwietnia oficjalnie rozpoczyna Kampania dochodowa 2023-2024. Tym samym od tego dnia setki tysięcy podatników będzie mogło składać zeznania podatkowe drogą elektroniczną. IRPF y Patrymonium z którym się rozliczymy Hacjenda w przypadku podatków zapłaconych mniej więcej w ciągu roku podatkowego. Od tego momentu kalendarz będzie rozpoczynał się od różnych dat i terminów, w zależności od wybranego sposobu przeprowadzenia tej procedury – online, telefonicznie lub osobiście – a zakończy się poniedziałek 1 lipcaostatni dzień kampanii.

Zeznanie PIT co roku budzi wśród podatników wątpliwości i jedno z pytań, które wielu sobie zadaje brzmi: co oznacza ujemny lub pozytywny wynik w zeznaniu?

Pozytywny wynik w zeznaniu podatkowym

Jeśli wynik w zeznaniu podatkowym jest w pozytywnyoznacza, że ​​wyszło na jaw, ponieważ potrącenia u źródła były niższe od kwot, które podatnik otrzymał w ciągu roku podatkowego.

Jeśli chodzi o regulowanie długów, Urząd Skarbowy oferuje dwie możliwości:

  • Podział płatności: Aby skorzystać z tej metody należy wskazać ją w polu nr 6. Polega ona na wpłaceniu 60% podatku w momencie składania zeznania podatkowego, a pozostałych 40% w pierwszych pięciu dniach miesiąca listopada.
  • Dokonaj płatności w całości

Ujemny wynik w zeznaniu podatkowym

Jeśli wynik w zeznaniu podatkowym jest w negatywnyoznacza, że ​​płatność jest dokonywana na korzyść podatnika. Oznacza to, że w tym przypadku to Urząd Skarbowy zwróci kwotę wskazaną w projekcie.

Płatność odbywa się poprzez przelew y Hacjenda ma okres do 6 miesięcyz 1 lipca 2024 r.

source