Home News Amazon, reklamacja i odbiór

Amazon, reklamacja i odbiór

0
Amazon, reklamacja i odbiór

Kwalifikacja Kraj na okładce: „Były dyrektor, który potępia sposób, w jaki ludzie pracują w Amazonie”. Nigdy nie potępia się czegoś dobrego, prawda? Wszystko zachęcało nas do przewidywania kolejnej nieliberalnej historii o złym kapitalizmie wyzyskującym.

Artykuł Jordiego Péreza Colomé wydawał się spełniać oczekiwania. To rzeczywiście jest piekło w Amazonie: „nieopłacalna praca… ciężkie dni… Rodziny są tam rzadkością… męskie środowisko… Spotkałam wiele kobiet, które odeszły po tym, jak zostały matkami, bo nie mogły nadążyć. ..Co najmniej 12 godzin dziennie „Robił coś związanego z Amazonem… Jego szef wyznaczał mu trudne kamienie milowe… Amazon nie istniałby bez tysiąca drobnych aktów samozagłady każdego dnia… brutalna praca środowisko.”

Czytelnik jednak, podobnie jak w słynnej historii Akutagawy sfilmowanej przez Kurosawę w „Rashomonie”, szybko zrozumie, że dzieje się tu coś dziwnego. Główna bohaterka Kristi Coulter opublikowała powieść pt. Wyjdź z rozmowy kwalifikacyjnej„literacki wspomnienia z jego doświadczeń w Amazon.”

Ponieważ Coulter pracował w tym okropnym miejscu, siedzibie Amazona w Seattle, przez co najmniej 12 lat. Ponieważ? W Stanach Zjednoczonych, w przeciwieństwie do Hiszpanii, rynek pracy jest dość zliberalizowany, więc nie ma bezrobocia, a pracownicy zawsze mogą odejść z pracy, która ich nie satysfakcjonuje, bo wiedzą, że łatwo znajdą inną. Z drugiej strony w gospodarkach objętych interwencją sytuacja pracownika jest znacznie bardziej niepewna, nie wspominając oczywiście o komunizmie, który w XX wieku przywrócił niewolnictwo.

Okazuje się, że Coulter „jest teraz pisarką, czyli tym, czym zawsze chciała być”. Nie każdy może robić w życiu to, czego zawsze chciał. Ona robi. I jak mogła mieć tyle szczęścia? Artykuł z Kraj Opowiada: „Coulter otrzymał pod koniec miesiąca sporą sumę pieniędzy. „Udało jej się zaoszczędzić, aby sfinansować swoje obecne życie jako pisarka”. Jest to bardzo interesujące, ponieważ ujawnia, że ​​Coulter nie dokonał samozniszczenia. W rzeczywistości zrobił odwrotnie: spełnił się jako osoba. I, jak wiele innych, poświęciła się przez dłuższy czas, aby osiągnąć swoje życiowe cele. Gdybym miał przyjemniejszą i mniej wymagającą pracę, na pewno miałbym ją nadal, ale nie byłbym pisarzem.

Jaki jest zatem sens Twojej „skargi” na Amazon? Ponieważ „on uważa, że ​​nie było warto”. Reszta z nas może w to grzecznie wątpić. Między innymi dlatego, że mówi to teraz, gdy jego cele, które nie są autodestrukcyjne, zostały osiągnięte.

source